Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mire kell figyelni amikor...

Mire kell figyelni amikor kereskedőtől veszek autót?

Figyelt kérdés
Minden hasznos tanács érdekelne. Olvastam ilyet, hogy, ha a névre írást ők csinálják, akkor ott már valami susmus lehet, mert akkor az új tulaj nem "érintkezik" az autóval kapcsolatos egyes dokumentációkkal. Olvastam ilyet, hogy a neppernek 12hónap szavatosságot kell vállalnia az autóra? Elvileg ezt törvény írja elő. Miket célszerű beleírni az adásvételibe hogy vevői részről is belegyek védve az esetleges átverés ellen? Olyanról is hallottam, hogy a nepper teljes körű ügyintézést vállalt és így akarta eltussolni az autó biztosítási totálkárosságát.

2019. febr. 18. 14:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Nincs abban semmi susmus, ha ő intézi a papírokat, neked egy gonddal kevesebb. Azzal nem tud semmit elrejteni, ha ő megy el az okmányirodába.
2019. febr. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem is az okmányirodában "susmusolhatnak", hanem az eredetiség vizsgálaton, és a műszaki vizsgán.

Az okmányirodába csak a papírokat kell leadni, rá se néznek az autóra, arra viszont vannak elrettentő példák, milyen műszaki állapotban lévő autóra adnak forgalmit a nepper üzlettársaként funkcionáló szervizben, ahol esetenként az eredetiség vizsgálaton is átsiklanak olyanokon, amiért máshol megbukik az autó.

Nem minden kereskedés működik így, de honnan tudja a vásárló, hogy kiben bízhat, ha nem ellenőrzi, hogy valós információkat kapott?

2019. febr. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Igazából arra mint ha magánszemélytől vennéd.
2019. febr. 18. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 imnard ***** válasza:
Bárhonnan, bárkitől veszel autót a legjobb, ha magad jársz utána.
2019. febr. 19. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!