Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Magyar rendszámos autót,...

Magyar rendszámos autót, hogyan tudok eladni "papírok nélkül"? Nem a bontóba akarom bevinni, hanem alkatrészként eladni, de ugye még fizetem a biztosítást.

Figyelt kérdés
A bontó csak úgy veszi át, ha egyben van az autó. Összetörtem, de a motort és váltót eladnám belőle, de hogy tudnám kivonatni a forgalomból végleg?
2019. ápr. 3. 23:50
 1/8 anonim ***** válasza:
68%
Ha tízszer teszed még fel ezt a kérdést, akkor sem fogsz rá találni törvényes lehetőséget. Használd az eszed, és találj ki valami törvénytelent. :-)
2019. ápr. 4. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Törvényes keretek között sehogyan.
2019. ápr. 4. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 D. Brasco ***** válasza:
Napok óta ezt kérdezgeted....nem unod még?Egyebkent meg a bontóba motor meg váltó nélkül is le lehet adni az autót,ugyhogy ha azokbol annyira pénzt akarsz csinalni akkor vedd ki belöle a többit meg utána leadod azt csókolom!de ez amit te akarsz hogy ki is legyen vonva de nálad is maradjon tovabbra sem lehetseges
2019. ápr. 4. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Isten bizony most először tettem fel ezt a kérdést, sőt nagyon nem is kétdezgetek itt. Próbáltam aztán visszaolvasgatni itt és valóban láttam többen is járnak hasonló cipőben. De nem én voltam az előző. A nem legális módja, illetve félig legális módja lehet az, ha én eladom külföldre az autót pl ausztriába egy barátomnak (papíron) és beviszem az adásvételit az okmirodába, külföldre értékesítés címen lejelentem. Az, hogy kint újra forgalomba lesz helyezve vagy sem, az ugye már nem az én ügyem. Csak ugye ilyenkor nem lesz papírom a motorról pl.
2019. ápr. 4. 08:16
 5/8 D. Brasco ***** válasza:
Itt nincs olyan,hogy félig legális mód,tekintve hogy az általad annak vázolt megoldás gyakorlatilag nem mász mint szín tiszta csalás meg okirathamisítás.........ugyan nem derült ki milyen autorol van szó(remelem valami filléres tucat darab swift/fabia meg tarsai)de biztosan megéri vele ez a kinlódás/szarakodás,csak hogy vagy 70ezerert el add belőle a motort meg a váltót
2019. ápr. 4. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Tudod akinek swift és fábia stb társai autóra telik és sajnos még azt is megtörte hát igen számít neki akár az a 70ezer.
2019. ápr. 4. 10:59
 7/8 anonim ***** válasza:

Ezerszer meg volt már válaszolva itt is.

Törvényesen ilyet nem lehet csinálni. A zugbontókat szerencsére próbálják felszámolni, legalább így

2019. ápr. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Van törvényes megoldás, eladod egy cigánynak 1 Ft-ért. Azt nem kell tudnia, hogy ő nem íratja át a nevére hanem elviszi a méhbe az már nem a te felelősséged. A lényeg hogy szabályos adásvételi szerződésed legyen 2 tanú dátum, meg minden ami kell.
2019. aug. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!