Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Vettem egy külföldi okmányos...

Vettem egy külföldi okmányos autót, ami nincs kivonva a forgalomból? Hogy tudom itthon üzembehelyezni?

Figyelt kérdés
Az autó svéd papírokkal rendelkezik és a tulaj nem is fog visszamenni svédországba. Szóval nem is lesz kivonva ott a forgalomból. Ilyenkor mi a teendőm? Vagy mit tehetek?
2019. ápr. 4. 11:31
 1/5 Szecessziós Vájling ***** válasza:
32%
Hát most már te vagy a tulaj, neked kell vele a svéd okmányirodába rohangálni. Jó szórakozást hozzá.
2019. ápr. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Minek kéne a svéd okmányirodába rohangálni? Gondolom a forgalmia meg minden papírja nálad van az autónak, és persze adásvételid is van. Bemész itthon az okmányirodába és átiratod. Az meg hogy az előző tulaj hogy jelenti, be a svéd hatóságnál, hogy eladta az autót az legyen az ő dolga. De Bemész a kormányablakhoz és ott elmondanak mindent.
2019. ápr. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

#2


Ez nem egészen így van. Két országban nem lehet forgalomban egy autó, ezért a magyar okmányiroda addig nem fogja forgalomba helyezni, amíg Svédországban nem vonatták ki a forgalomból. Ez pedig a tulajdonos feladata, nem a magyar okmányirodáé.


Másrészt nem egy egyszerű átírásról van szó, hanem egy komplett honosítási folyamatról. (Közlekedési hatóság; NAV; eredetvizsga; okmányiroda)


Már az sem biztos, hogy a Közlekedési hatóság megcsinálja így a honosítást.

2019. ápr. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Azét kell Svédországban is először kivonatni először,amiért a Német autókat is Németországban.Ott is kell.Németből sem jöhet be,hogy forgalomba helyezd,hogy ott nem jelented ki,mert az ott kapott papírokkal tudod itthon forgalomba helyeztetni.A hirdetésekben is hozzáteszik,hogy Németországból behozott és külföldi papírokkal.
2019. ápr. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy normálisan az a menete, de itthonról a magyar okmányirodán keresztűl nem lehet elintézni? Valahol olvastam ilyesmit, de mist sehol nem találom az ügymenetet.
2019. ápr. 5. 20:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!