Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Online kötelező biztosítás...

Online kötelező biztosítás kötés esetén tényleg van 60 nap türelmi idő az első negyedéves összeg befizetésére?

Figyelt kérdés

2019. ápr. 10. 12:17
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Nincs.
2019. ápr. 10. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Értem. Akkor ez mit jelent?


"Az online kötött biztosítási szerződéseket többnyire halasztott díjfizetéssel kötik, ez azt jelenti, hogy az első díj megfizetésére 60 napos türelmi időt adnak a biztosítók."

2019. ápr. 10. 12:37
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy tudom, hogy 60 nap a türelmi határidő.
2019. ápr. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

Akkor ha leírják világosan akkor miért kell megkérdezni?

Nekem éves van mindig, amikor kötöttem akkor január elején vonták le, tehát novemberben kötött kötelezőt ami Jan 1től érvényes, azt pár nap múlva le is vonták,nem 60 nap múlva.

2019. ápr. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ezért kell kérdezni. Mert te is tök mást írsz, meg az előtted válaszoló is.
2019. ápr. 10. 13:06
 6/10 A kérdező kommentje:
Meg egy szóval sem mondtam hogy 60 nap múlva, hanem 60 napon belül amikor nekem jó. Értelmezés.
2019. ápr. 10. 13:07
 7/10 anonim ***** válasza:

Sajnos itt a hozzá nem értők is kommentelnek.


Biztosítózom, MINDEN kötelezőnél van 60 nap, nincs köze hogy kötöd. Nyilván kell lennie, mert azonnal él, és azonnal/aznap nem várható el hogy befizesd. Semmihez sincs köze (így ahhoz sem hogy fizeted)

2019. ápr. 10. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2019. ápr. 10. 22:53
 9/10 anonim ***** válasza:
A türelmi idő kicsit félrevezető. A díj megfizetése a biztosítás kezdetekor esedékes, ha nem fizetsz, onnantól már késedelemben vagy. Ha a késedelem eléri a 60 napot, a biztosító díjnemfizetés miatt felmondja a biztosítást. Felfogható türelmi időnek, de jogilag arról van szó, hogy eddig "köteles tűrni" a késedelmes fizetést a biztosító.
2019. ápr. 11. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

olvasd el, hogy mi van a szerződésben (elvégre azért írják le, hogy elolvassa az ember). a rövid verzió a bevett gyakorlatról:

- biztosítást megkötöd online, attól a perctől érvényes kgfb-d van, hogy visszaigazolta a biztosító (pl email-ben) a szerződéset számát

- általában havonta (30 naponta) egyszer generálják le a számláikat, tehát te a következő számla generáló ciklusban kapod meg az első csekket/díjbekérőt/csoportos beszedést, amire megint csak hagynak némi ráhagyást

- azért szokták megadni a 60 napot, mert ha te pont a havin számla generálás ciklusuk utáni napon kötöttél biztosítást, akkor eleve 29 nap múlva készül el az első számlád (akár éves, akár negyed vagy fél éves), amit lehet, hogy fizikailag fognak kipostázni email helyett (mert rengeteg embernek még 2019-ben sincs email címe), ez mondjuk elvisz még 3-4 napot, te nyaralni vagy, ezért nem veszed át, mert fogalmad sincs róla, hogy most kéne érkeznie, elmegy még egy hét, szóval már 40 napnál járunk és te csak most fogod először a kezedben a csekket. na ekkor kitalálod, hogy melyik délután sétálj el a postára.

- ha nem tennék bele ezt a 60 napos "türelmi időt" a szerződésbe, akkor a sok panasz (a fenti scenario-ra hivatkozva) rommá terhelné a telefonos ügyfélszolgálatukat (mert az ilyen emberek telefonon fognak panaszkodni, majd ordibálni az ott dolgozó ügyintézővel, aki nem tehet az egészről), ezért inkább elébe megy a biztosító ennek és megadja a 60 napos türelmi időt "megkötéstől számítva", nem pedig "számla kézhezvételtől számítva". egészen konkrétan maguknak IS adják ezt a türelmi időt, nem csak az ügyfélnek.

2019. ápr. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!