Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Parkolóban rossz helyen álló...

Parkolóban rossz helyen álló kocsi meghúzása? Mi a helyes lépés?

Figyelt kérdés

Parkolóból való kitolatás során sikerült meghúznom valami drágább kocsinak az elejét. Nem igazán tudom pontosan leírni hogy hogyan parkolt, ezért inkább készítettem egy ábrát hozzá: [link]

A K betűk mind kocsikat jelentenek, míg az É betű engem jelöl. Értelemszerűen az ott alul nagyon hülyén leparkolt kocsiról van szó, hiszen az nem is parkolóhely. Ha még esetleg leállt volna a patkára még elfogadható lenne, de elég böhöm autóról van szó ami rendesen az úton parkolt, és szenvedtem vagy 10 percet mire egyáltalán viszonylag értelmes módon ki tudtam állni, de így is sikerült lehúzni róla kicsit a festéket.

A két mellettem álló kocsi is elég közel volt, szóval nem igazán lehetett értelmesen megoldani és értelemszerűen nem akartam ott várakozni akár több órát is.

Gondolkodtam hogy hagyok cetlit, de annyira felidegesített az hogy ilyen kocsija miért van egy ilyen kevés agyat növesztett baromnak hogy inkább eljöttem.

Lehetséges hogy ebből lesz feljelentés vagy ehhez hasonló? Tudtommal nincs a környéken térfigyelő kamera illetve nem láttam senkit aki hihetetlenül nagyon felfigyelt volna rá és felírta volna a rendszámomat.



2019. ápr. 17. 18:06
 1/6 anonim ***** válasza:
55%
Ha van tanú vagy kamera, akkor talán elővehetnek. De nem fognak. A mi kocsinkat őrzött, kamerával ellátott parkolóban húzták meg és a rendőrségen le se sz.rták.
2019. ápr. 17. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%
A hibás ebben a szituban mindenképp te vagy, hiszen te közlekedtél az pedig egy álló jármű volt. Ha valóban szabálytalanul parkolt akkor ha van valami akkor polgári peren tudod jelenteni, hogy szarul parkolt. De a fent említett ügyben tiéd a teljes felelőség. Ha nincs bizonyíték vagy bármi, akkor nem lesz belőle gondod. De azért ez nem mentség rá, hogy rossz helyen állt meg és ezért meghúztad a kocsiját, még ha véletlenül is.
2019. ápr. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
31%
Még ha rossz helyen is parkolt, egyértelműen szánalmas dolog amit csináltál. Ha már b@lf@$z vagy, legalább gerinced legyen..
2019. ápr. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
37%

2, ha szabálytalanul állt, akkor nem kell foglalkozni a következménnyel, hiszen nem biztosította a szabad kiállás.

Sok ilyen barom van,akik elállják az utat és akadályozza a be, kiállást.

2019. ápr. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
#3: Mit ártottam neked hogy ilyen szépeket mondasz rólam? :)
2019. ápr. 17. 19:21
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

#4

Az valóban igaz. De ha mundjuk be állsz a kapufeljárómba, akkor pl nyugodtan arrébb tolhatnám a kocsidat oldalról traktorral??

Ez nem így megy. Ő rossz helyen állt, de az ütközésben nem ő a vétkes sofőr, hiszen ő nem vezetett. Szabálytalanul parkolt amiért felelősségre lehet vonni. De ez nem ok arra, hogy valaki meghúzza a kocsiját, majd tovább hajtson. Ebbem az esetben az egy parkoló jármű volt, hiába helytelenül állt meg, de a kérdező volt a közlekedésben részt vevő jármű, hiszen ő menet egyedül. A kutyát nem érdekelné, hogy ki hogy állt meg. Ha rendőr lett volna hívva a helyszínen, akkor ott már számon lett volna kérve a kérdező, mivel a balesetet ő okozta. Perelni lehetett volna a másik kocsi tulaját, de az más kérdés, ebben a helyzetben a kérdező a hibás. Valamiért csak megállt ott a másik kocsi tulaja is. Lehet, hogy a kérdező tilosban állt meg esetleg így ő nem tudott hova beállni, pl mikor haza ért a munkából vagy bármi hasonló. Bár ez lényegtelen.

Utána lehet nézni. Parkoló autó nem lehet hibás közlekedési balesetnél, a közlekedésben részvevő jármünek kell figyelni rá. Ha szabálytalanul parkolt azért számon lehet kérni, de egy ilyen ügyben akkor sem ő a hibás.

2019. ápr. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!