Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Műszaki vizsga érvényességét...

Műszaki vizsga érvényességét meg lehet hosszabbítani 1-2 héttel?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy nagyobb értékű ritkának számító autóm. Három hete szétment a váltóm bent és szerelőnél van. A műszakija egy hét múlva jár le, de addig nem lesz kész mert az alkatrész még nem érkezett meg. Úgyhogy meg tudom hosszabbítani 1-2 héttel az érvényességét, vagy pedig csak útvonal engedéllyel tudom hazavinni és vizsgára?
2019. ápr. 28. 20:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
1 hónapról hallottam, ha bejelentkezel vizsgára.
2019. ápr. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Első válasz téves. Egy perccel sem lehet meghosszabbítani.


Nem meghosszabbítani lehet, hanem előrehozni 30 nappal, veszteség nélkül.


KöHÉM rendelet: 11. § (3a) „Ha az időszakos vizsgálatot a forgalmi engedély időbeli hatályának (műszaki érvényességi idejének) lejárta előtt legfeljebb 30 napon belül végzik, a forgalmi engedély hatályának megállapításánál a (3) bekezdésben meghatározott időtartamot nem az időszakos vizsgálat napjától, hanem a forgalmi engedély időbeli hatályának lejárta napjától kell számítani.”

2019. ápr. 29. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
17%
A szerelő nem tudja levizsgáztatni?
2019. ápr. 29. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
52%
Elkészül az autó, amikorra elkészül, és a vizsgára vagy útvonalengedéllyel, vagy trélerrel viszitek.
2019. ápr. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
77%

a müszaki vizsga érvényeségét, csak egy müszaki vizsgán lehet meghosszabítani, 2 évvel.


nem lehet halasztani, kitolni meg ilyesmi:)

Ha lejár, akkor lejár:)

2019. ápr. 29. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
7%

Milyen messze kell vinni?


Amúgy ne parázz, én anno amikor a kocsimat vettem, fél éve nem volt rajta műszaki és úgy vittem 200 km-re haza, hogy előttem ment a fiam a másik kocsival, amivel odafelé utaztunk. Így őt szedték volna ki a rendőrök nagyobb valószínűséggel.


Nyugodtan vigyétek el így. Akár késő este, akkor kevesebb a zsaru. Nézzétek meg, hogy mérnek-e alkor az útvonalon. Ezért ne fogadj tízezrekért trélert.

2019. ápr. 29. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
66%
Persze, ha már nem elég a gyereket instant szabálykerülőnek nevelni, még a neten is terjesszük...
2019. ápr. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
7%

Hamarabb megérkezett az első önjelölt, internetes, mindig minden szabályt betartó igazságosztó! Nem képzeld nem erre nevelem. Mér nem is kell, lassan 25 lesz, szerintem el tudja dönteni, hogy mi a jó és mi a rossz.


Ebben az esetben, ha a gyakorlatot nézzük, a kérdező az égvilágon senkire nem fog veszélyt jelenteni, nem egy széthulló tragaccsal fog közlekedni! Úristen, amint lejár a műszaki, 0:00-kor összeszakad a garázsban és egy mindenkire veszélyes időzített bomba lesz (nem). Egy-két hétről lenne szó. Még ha el is kapják, ha úgy áll hozzájuk az ember, még a zsaruk el is engedik 90%-ban.

2019. ápr. 29. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
2019. ápr. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
8%
Arra azért kíváncsi lennék, hogy a lepontozó szentfazekak közül hány bérelne trélert, hogy elvigye pár km-re leműszakiztatni a kocsiját, ha az pár napja lejárt...ne legyünk már álszentek...100-ból 2 ember.
2019. ápr. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!