Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Segédmotornál ha a kötelező...

Segédmotornál ha a kötelező biztosítás július 5-ig érvényes, akkor ahhoz hogy olcsóbb biztosítóra válthassak legkésőbb június 5. én kell, másik biztosítónál kötnöm biztosítást?

Figyelt kérdés

2019. jún. 2. 02:20
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
A lejárati idő előtt 30 napon belül.Ha túlléped,akkor maradnod kell a biztosítónál,vagy egy adásvételivel kötsz egy családtagod nevére másik biztosítónál.
2019. jún. 2. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
82%

Nem, segédmotornál nincs fedezetlenség, sem bónusz-malus rendszer. Akkor sem lesz drágább, ha július végéig nem kötsz rá biztosítást, csak akkor július 5-31. között nem lesz biztosításod, ne közlekedj vele.

Mégis mennyivel olcsóbb a másik biztosító, 20 forinttal?

Amikor én néztem, mindegyiknél 3500-3600 között volt az éves gkfb.

2019. jún. 2. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

[legkésőbb június 5. én kell, másik biztosítónál kötnöm biztosítást?]

Nem. Addig lehet érvényesesen felmondani a jelenlegi biztosításod, de felmondáskor nem szűnik meg, csak az évfordulóra, azaz július 5-ére mondható fel.

2019. július 5. az évforduló napja (a biztosítási időszak utolsó napja).

A meglévő biztosítónál a szerződést, érvényesen, legkésőbb az évfordulót 30 nappal megelőzően mondhatod fel, az évfordulóra. (Addigra a biztosítónak meg is kell kapnia a felmondást.) Nálad ez a határnap 2019. június 5., legkésőbb addig kell a biztosítónak megkapnia a felmondást. (A szerződésnek megfelelően: írásban, vagy elektronikusan.) Ha sikeres is a felmondásod, 2019. július 5-ével bezárólag él a jelenlegi biztosításod.

Az új biztosítási szerződést 2019. július 6. napjával kezdődően kötheted meg (addig, valamikor), ha nem akarsz biztosítási szünetet. Tehát, ezzel ráérsz. Célszerű megvárnod a meglévő biztosítód lemondás elfogadó igazolását, ezt kéri az új szerződő biztosító. (Nem lehet egyidejűleg két kötelező gépjármű felelősség-biztosítás egy járművön.)

2019. jún. 2. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!