Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ilyenkor mi a teendő?

Ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy május 31.-én frontálisan ütköztem.

Nem én voltam a hibás elismerte a másik sofőr is!

Viszont én az autót 1 hete vettem és pont aznap szerettem volna (május 31.-én) megkötni rá a biztosítást.

Megkötöttem gyorsan rá aznap a biztosítást a baleset után.

Szerintetek elfogadja a rendőrség egyúttal a biztósítóval vagy nem?



2019. jún. 2. 17:28
 1/6 anonim ***** válasza:
52%
Biztos, hogy nem. Főleg, mert ezt nem is értem. Egyetlen egy métert sem vezetheted az autót biztosítás nélkül. Mi a túróra vártál egy hetet?!
2019. jún. 2. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
51%
1 dolgod van csak: nyisd ki a pénztárcád, a lehető legjobban.
2019. jún. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nincs biztosításom, de nem én voltam a károkozó

Ha az autóra nincs érvényes biztosítás, de a baleset másik résztvevője volt a károkozó, a kárrendezés akkor is a kárt okozó, rendesen biztosított autó szerződése terhére történik. A biztosítás nélküli jármű vezetője rendőrségi szabálysértési bírságra számíthat, ha a fedezetlenség kiderül. De mivel a kárrendezés nem az ő biztosítása terhére zajlik, jó esetben további anyagi terhekkel nem kell számolnia.

2019. jún. 2. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
5.000-50.000 Ft.
2019. jún. 2. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Néha annyi butaságot írnak itt az emberek. A harmadik jól írja, a baleset tekintetében mindegy hogy volt-e a károsultnak mivel a károkozóé fizet.


Más kérdés hogy hatalmas butaság és felelőtlenség nem kötni azonnal. Minden csak kifogás mivel mindenkinél van net és pár perc Netrisken kötni akár. És mi van ha ezalatt valakit elütsz és megnyomorítasz? Életed végéig fizethetsz...

2019. jún. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a normális válaszokat.

Nem kioktatást kértem(!)

2019. jún. 3. 10:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!