Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Meghúzták az autómat, de még...

Liquidtorpedo kérdése:

Meghúzták az autómat, de még a kárügyintézés előtt totálkárosra tört. Fizet ilyenkor a biztosító az eredeti meghúzás után?

Figyelt kérdés

Két hónappal ezelőtt parkolás közben meghúzták az autómat. Az elkövető elhajtott, de hagyott egy cetlit a rendszámával. A kárt akkor nem javíttattam, meg akartam várni, míg megvan a vétkes és el tudjuk indítani a biztosítási ügyintézést.

Mostanra jutottunk el odáig, hogy megvan az illető, és el is ismerte a károkozást. Sajnos nem sokkal az eset után az autóm totálkárosra tört, a roncsot eladtam.


Fizet ilyenkor a biztosító az eredeti meghúzás után?



2019. jún. 12. 09:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szóval fényképről.... amúgy erősen kétlem,hogy pénzt látnál abból is
2019. jún. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Beviz Elek ***** válasza:
100%

Nagyon félreérted a biztosító működését/célját.

A biztosító nem bánatpénzt fizet amiért megsérült az autód, hanem visszaállítja a sérülés előtti állapotra.

1. Ha utána totálkáros lett, miért csináltatna meg egy meghúzást?

2. Ha eladtad, akkor min akarod megcsináltatni a sérülést?

2019. jún. 12. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Bejelentési kötelezettség is van határidővel, nálam ez 30 nap.
2019. jún. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 D. Brasco ***** válasza:
100%
A biztositik mar csak erről híresek,hogy mindenért azonnal fizetnek mint a katonatiszt.....főleg egy azóta már nem is a te tulajdonodban lévő azóta tk-ra tört autóra......
2019. jún. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
70%
Nem hogy fizet, vesz neked egy vadi új autót.
2019. jún. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 veterán vas ***** válasza:
77%

Látod, látod?

Ha megsüti a fejedet a nap, egyből ilyen butaságokat kérdezel.


Hordjál szalmakalapot, vagy maradj az árnyékban!

2019. jún. 12. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
38%
Igen, hogyne fizetne. A kár az vagyonilag kifejezhető érdeksérelem. Na most tegyük fel az autód ért 1M ft-ot, a meghúzás pedig 80E ft-os kárt jelent neked. A kocsid értéke 920EFt. Vagyis a saját hibádból adódóan csak 920E ft-tal lett kevesebb a vagyonod, ha azt állítjuk, hogy totálkáros lett és 0 Ft. A fennmaradó 80E-ft nem a te hibádból adódik, hanem kártérítés jár érte, hiszen jogellenes károkozás történt. Az megint más ha te törted volna össze az 1M ft-os kocsidat és 0 Ft-ot ér, akkor az neked felróható. De ebben az esetben az 1M vagyonilag kifejezhető érdekedből, csak 920E ft róható fel neked, a 80E ft érdeksérelem nem a te felelősséged.
2019. jún. 12. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
53%
A javítás árát fizetné ki, amit számlával kell bizonyítanod. Elmondásod szerint te a kárt nem javíttattad meg (nincs miről számlád), úgyhogy nincs miről beszélni.
2019. jún. 12. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
57%

Ez hülyeség, szerinted a biztosító csak akkor fizet ha pont azt a dolgot helyrehozod amiben kár keletkezett?


A biztosító kártérítést fizet, kár pedig nem csak akkor jelentkezik ha meg is javíttatod a dolgot amiben a kár lett, akkor is van vagyonilag mérhető érdeksérelmed ha nem javíttatod meg. Soroljam most a példákat? Pl. életbiztosítás, szerinted ha valaki meghal és csak akkor jár az összeg ha benyújtják a feltámasztásról a számlát? Szerinted ha kutyára van biztosítá, és leöli a szomszéd 3 kecskéjét, akkor te azt mondod, hogy csak az kár ha azt a kecskét valahogy feltámasztja és ezt számlával bizonyítja, továbbmegyek, vesz újat (te még ezt sem mondtad, hogy másik autót vehetne), de még ennek hiányában is jár a kártérítés. Ha leég a ház és használhatatlan lett és nem javítják meg akkor szerinted nincs kár és a biztosító nem fizet, mert nem javították meg?


Már fenn leírtam pontosan, hogy a kár fogalma az mi, abból kell kiindulni, nem abból, hogy a biztosító hogy működik, de ha mégis, akkor pontosan feltérképezni a dolgokat.

2019. jún. 17. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Akkor eszerint, ha én eladom az autómat egy törés után, akkor a biztosító még ezen felül fizet is nekem a kár miatt? Milyen szép is lenne. Súgok egy kicsit: Ha eladom az autót, akkor az nem lehetett kár nekem, mert kerestem rajta. Ha megjavíttatom az autót, akkor az kár volt, mert vesztettem rajta.
2019. jún. 17. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!