Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hogyan küzdhetném le a félelmem?

Hogyan küzdhetném le a félelmem?

Figyelt kérdés

Sajnos nagyon félek autóban utazni. Mióta van egy kisbabánk (1 éves), azóta még jobban. Megbízom páromban, de másokban akik vezetnek egyáltalán nem. Messze élünk a családtól és így havonta sokszor kell hazautaznunk vidékre Budapestről. Ilyenkor 1,5 óraig görcsben van a gyomrom, imádkozom, ne történjen semmi. Tudom,hogy ennyi erővel ne merjek kimenni az utcára,mert rám esik a nagy épületekről valami, de én akkor is Rettegek amikor autóba ülök. mindig arra gondolok,hogy vajon mi fog történni...

Ti is éreztek így?


25/L



2019. aug. 10. 22:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%
Nem, én nem érzek így. Ez beteges.
2019. aug. 10. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Fordulj pszichológushoz.
2019. aug. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Igen? Ez már annyira súlyosnak számit? Tyűha..
2019. aug. 10. 22:24
 4/11 anonim ***** válasza:
27%

Nem, nyugi, csak akik írtak ők a vérprofik, őket semmi nem ijeszti meg, legalábbis ezt írják. Én is félek ettől, sőt naponta amikor elindulok erre gondolok, mi van ha az utolsó kulcsfordításom? De ellene csak annyit tudnék tenni, hogy veszek egy Volvo yc90-et vagy egy Q7 Audit amibe azért 50%fölé esik a túlélési esély, de csak egy papír Swiften van.. nem tudok ellene tenni, ha jön a kanyarba egy gyökér akkor csak annyit szeretnék gyors legyen, ne bénuljak le. Most ezzel nem nyugtattalak meg, mert nem lehet, nem tudhatjuk előre mi fog történni, de nehogy már én mondjak bármit is egy 25 éves családanyának. Ehhez én kevés vagyok.


21/F

2019. aug. 10. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
76%

Márpedig szakemberhez kellene fordulni...

Ha a belvárosban buszra szállsz ott nincs ilyen bajod? Ott még biztonságiöv sincs...

2019. aug. 11. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Tanulj meg vezetni (a kérdésedből úgy jön le, hogy nincs jogsid) és vezess te magad. Akkor a te kezedben lesz az irányítás, időd meg nem marad elég a rettegésre. Ha aktívan, tevékenyen veszel részt a forgalomban, akkor rájössz, hogy az autóban töltött idő jó részében nincs okod félni.

Egyébként emellett én is ajánlom, hogy fordulj pszichológushoz.

2019. aug. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Forduljak pszichologushoz? Miert? Akkor kevesebb esellyel jon belenk valami idiota? Vagy segit elfogadtatni a tenyt,hogy barmikor lehetunk mi is azok akik mindenfele vetseg nelkul halnak meg masok gyokersege miatt?


Ezert nem fizetek 15 ezret, beletorodom ingyen is...

2019. aug. 11. 13:41
 8/11 A kérdező kommentje:

4-es.

Szerintem te is realisan latod a dolgokat, egyebkent pont ezert felek annyira mert rettenetesen feltem a kisbabamat es a paromat is persze... Ha magamrol lenne szo, akkor nem lenne problema, nem felek. Akkor is csak olyan szempontbol feltem magam, hiszen tudom azt,hogy a kislanyomnak szuksege van ram,szeretnem latni, ahogy felno.


Egyebkent meg szerintem pont az olyanok, akik azt mondjak nekem,hogy forduljak pszichologushoz...pont Ti lehettek az,akik azt hiszik,hogy veluk nem tortenhet semmilyen tragedia, es eszetlenul elozgetnek senkire se figyelve....

2019. aug. 11. 13:57
 9/11 anonim ***** válasza:

Az volt a kérdés, hogy hogyan küzdhetnéd le a félelmedet.

Ebből gondoltam, hogy önmagadtól nem tudod leküzdeni a félelmedet, ezért írtam, hogy kérd egy pszichológus segítségét.


A közúti közlekedés soha nem lesz 100%-ig biztonságos. Ezt el kell fogadni. Az nem egészséges, ha autóba ülve végig gyomorgörcsöd van. Ez egy fóbia, amit vagy leküzdesz, vagy nem ülsz többé autóba. Nyilván az utóbbi nem igazán kivitelezhető.

2019. aug. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, minek kérdezed hogyan küzdd le a félelmed, ha a megoldási javaslatok után meg támadsz.

Képzeld drága Kérdező, én is édesanya vagyok, és nálad tíz évvel idősebb. Tudod mi az egyik legszarabb érzés, ami a közlekedést illeti? Elengedni szervezett buszos útra a gyereked. Nem ismered a sofőrt, nem tudod milyen állapotú a busz, nem tudod egyben visszaérnek-e. Mégsem tilthatod le szegény gyereket az ovis/sulis programokról.

Én amúgy youtube-on rendszeresen nézek videókat balesetekről, mert érdekel, mi hogy és miért történik. Az ember edződik a tudathoz, hogy vele is történhet bármi bármikor (a külvilágot nem tudod befolyásolni), meg tanul is mások hülyeségéből. Egyébként imádok vezetni, eszembe nem jut rettegni ok nélkül az autóban. Olyan mellé meg nem ülök be utasként, akinek nem bízom a vezetési képességeiben.

2019. aug. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!