Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Szerintetek jogos volt a bírság?

Szerintetek jogos volt a bírság?

Figyelt kérdés

A helyzet:

Megálltam olyan helyen, amin a kapu alkalmas autó beállására, de se tábla, se jelzés nem tiltotta az ott parkolást. (Mellesleg az udva térdig érő gaz egyvelege)

Tehát a kérdésem hozzátok, hogy a bírságot kiszabó ember miből állapíthatta meg, hogy én nem éppen a házban vagyok, mint vendék (mert gondolom a lakcímem alapján kizárta hogy ott lakom) és miért csak egy zöldes színű kávé foltos papírt hagyott csupaszon a szélvédőn? Ez nem piros mikulás csomag, csak egy papír, amin a kocsi adatai szerepelnek, 20000 Ft összeg bírság és az indoklás:

"2012 évi II. tv. 224§ ****valami olvashatatlan *** KRESZ 41§(2) bek. c., pont"

"Kapubeállóban ingatlanról történő behajtást, illetve az ingatlanra történő behajtást akadályozva várakozott."


A nyomtatvány címe: Nyomtatvány helyszíni bírság kiszabásáról (másolati példány)


Egyébként befizetem természetesen és nem akarok bíróságra járni, hogy megértsem miért feltételezte az ember egy mellékúton, utcában, hogy éppen nem a lakóhoz jöttem, hanem szabálytalanul parkolok.


Rámhívta a rendőrt a lakó? : )



2019. aug. 13. 19:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Ilyenkor általában bejelentésre megy a rendőr/közteres, ha nem így lenne, akkor minden autó meg lenne büntetve ami kapubejáróban áll, még az ott lakóké is.
2019. aug. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
82%

Jogos a büntetés, mindegy ki és miért állt oda, ott volt és ennyi.

a KRESZ várakozás szabályai között elhelyezett rendelkezése, miszerint tilos várakozni ott, ahol a jármű az útmenti ingatlanra való behajtást vagy az onnan történő kihajtást – az ingatlannal rendelkezni jogosult hozzájárulása nélkül – akadályozza. Ott is tilos várakozni, ahol a jármű szabályosan várakozó másik jármű megközelítését vagy elindulását akadályozhatja.

2019. aug. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 belapus ***** válasza:
79%
Valószínűleg az ingatlan tulajdonosa szeretett volna ki- vagy beállni.Miután ezt nem tetted lehetővé, jelezte a hatóságoknak az esetet.
2019. aug. 13. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Jogos, persze. De érdekes, hogy ennyire buzgó volt. Lehet, hogy ő lakik ott.
2019. aug. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Tehát mint írtam, a kapun belül ahová az autó képes beállni térdig érő gaz van, a kerítés pedig rozsdás, feltételeztem, hogy ha 20 éve senki nem akart oda bemenni, akkor pár órát kibír még.

Szerintem is jogos volt a bírság, hiszen a KRESZ-ben benne van, nem kell itt okoskodni, inkább az érdekelt, hogy rám hívta-e a lakó vagy a bírságoló saját véleménye szerint büntetett, ami azért rossz, mert akár lehettem volna vendég is. :)

2019. aug. 13. 20:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!