Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook






Kategória: Közlekedés » Egyéb kérdések

A kérdés
sodabicarbona nevű felhasználó kérdése:

Miért használhat a Family Frost, tejesautó és társai dallamkürtöt?

Ugye a kressz előírja, hogy, idézem:

"Hangjelzést adni csak balesetveszély esetében, a baleset megelőzése érdekében, valamint - lakott területen kívül - az előzési szándék jelzése céljából szabad."

A dallamkürt használata meg egyenesen tilos.

Tehát akkor most hogy is van ez?



  aug. 14. 10:22  Privát üzenet  

A válaszok
Önkormányzati engedéllyel. Nálunk listán szerepel az, akiknek ez engedélyezett.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 68%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/3Időpont aug. 14. 10:58 Privát üzenet
Hasznos számodra ez a válasz?
Troll Tomi nevű felhasználó válasza:

a dallamkürt miért lenne tilos?


autosboltban árulnak kifejezetten a duda potlására dallamkürtöt autóba



A válasz 0%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 62%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/3Időpont aug. 14. 12:31 Privát üzenet
Hasznos számodra ez a válasz?
A kérdező kommentje:

Az elsőnek köszönöm a választ.


A másodiknak viszont elmondanám, hogy tilos. A rendőrök csúnya büntetést szabnak ki rá. És attól hogy valamit lehet kapni egy boltban, még lehet tilos. Például tudsz venni kék villogót is a kocsira, mégis tilos az autódra tenni és használni. A dallamkürt is pont ilyen.



# 3/3Időpont aug. 14. 12:54 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése



Kapcsolódó kérdések
Az autósok hány százaléka használhat téli és nyári gumit is?
Aki a közúti közlekedésben részt vesz, használhat a közúti ellenőrzést előre jelző eszközöket?
Lakott területen kívül egy lassabban haladó járművet utolér. Használhat-e hangjelzést?
Hogy lehetne bekötni a dallamkürtöt?
Külföldi állampolgár külföldi rendszámú autót minden további nélkül vezethet/ használhat Magyarországon, ha az állandó lakhelye külföldi, azonban rendelkezik átmeneti lakhellyel/...
Háziorvos még egyéni (rendőrségi) elbírálás alapján sem használhat megkülönböztető jelzést saját autóján ügyeleti időben?

Kérdések a Közlekedés rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból








Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!