Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Forgalmi vizsgán hogy küzdjem...

Forgalmi vizsgán hogy küzdjem le a stresszt/izgulást?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Hétfőn volt forgalmi vizsgám, de sajnos nem sikerült.. igazából eléggé az elején meghúztak. Nagyon stresszeltem, ennyire még nem izgultam szerintem.. hihetlen. Eléggé alapvető dolgon buktam el, nem volt semmiféle "nem fizetek, nem megyek át" féle dolog a vizsgán.

Na mindegy, első vizsgám volt, számítottam rá, hogy nem sikerül elsőre, de mégis olyan szinten elment a kedvem az egésztől.. legszívesebben abbahagynám az egészet, de már elég sok pénzem van benne és jó lenne túl lenni rajta.. talán a következőnél nyugodtabb leszek és akkor nem hibázok..nem tudom.

Elhittem, hogy én majd nyugodtan fogok vezetni, mintha nem is ülne senki hátul.. elhittem :D

Az a legnagyobb bajom, hogy szerintem tök "gáz" elmondani bárkinek is amikor kérdezik, hogy "hát elba.tam és jól megbuktattak". Tudom sokan a vizsgabiztosra fogják stb.. :D

Egyébként BP-en vizsgáztam.


Ti nektek hogy sikerült leküzdeni a stresszt / izgulást?



2019. aug. 22. 08:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Első kettő alkalommal én is izgultam, mint állat, meg is lett az eredménye.

A harmadik alkalommal már úgy mentem el, hogy á szarok bele, lesz, ami lesz. És csodák csodájára sikerült.

2019. aug. 22. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Hovarju ***** válasza:
100%
Én a váltótársammal együtt vizsgáztam. Azaz Ő ment először, én addig vártam és izgultam. Amikor visszaértek és közölte, hogy megbukott (pedig sokkal jobban vezetett nálam a gyakorlások alatt), akkor az esélytelenek nyugalmával mentem vizsgázni. Nekem elsőre sikerült.
2019. aug. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%

Én soha életemben nem izgultam semmilyen vizsgán. A titok nagyon egyszerű: elhatározod magadat és kész. Tehát valójában nincs is titok, egyszerűen elhatározás és lelki erő kérdése, hogy fogsz-e izgulni. Tudatosítanod kell magadban azt a nagyon egyszerű tényt, hogy az izgulással mindig, minden körülmény között csak rontasz a helyzeten, legyen szó akármiről, tehát nincsen értelme.


Ha ez nem segít, akkor tudom javasolni az önbizalmad pumplását, pl. reggel beállsz a hideg zuhany alá, és ordítod, hogy "megcsinálom". :) Olyan harci kedvvel fogsz elindulni otthonról, hogy eszedbe se jut a bukás lehetősége.

2019. aug. 22. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Azt, hogy hogyan csináltam, nem tudom.

A vizsga előtti napokon izgultam, és lehet kiizgultam magam, vagy más rejtélyes ok miatt a vizsga előtt 2-3 nappal arra ébredtem, hogy "nem érdekel, csinálom, ahogy tudom".

Furcsa módon így mentem vizsgázni is, tehát nem tört rám a "mi lesz, ha" érzés.

Az oktatóm kérdezte a találkozáskor, hogy érzem megam, mondtam, hogy mi a helyzet, amire azt válaszolta, hogy az jó...

Vizsga előtt vezettünk egy órát, nem ment hibátlanul, de nem is voltak nagy hibák, akkor már az oktatóm tudta, ki lesz a vizsgabiztos, tudta, hogy merre szeret menni, mellesleg rendes fazon...

Elkezdődött a vizsga, azzal kb egy időben eleredt az eső (ablaktörlő, tompított fény bekapcsol, az útburkolati jeleket meg vagy látod, vagy nem)

Valóban rendes volt a vizsgabiztos, érződött rajta, hogy nem keresi a buktatás lehetőségét.

Nyugodtan vezettem a vizsga kétharmadáig, akkor viszont rámtört az idegesség, amit a vizsgabiztos azonnal észre vett.

Érdekes, mert lényegében nem csináltam semmit, de a mozdulatokból az autó mozgásából azonnal érzékelte, hogy valami megváltozott, és nyugodtan, de határozottan rám szólt, hogy most mi van, miért lettem ideges, nyugi...

Meg is nyugodtan, furcsa módon, pedig nem voltam biztos abban, hogy sikerült a vizsga (sikerült).

A hogyanra tehát nem tudom a választ, de ahogy a többiek is írták, az a jó, ha nem a "mi lesz, ha" gondolatokon elmélkedsz, az aktuális feladatra koncentrálva csinálod, ahogy tudod.

Mái napig nem tudom hogyan múlt le a napokig tartó idegesség, és az is biztos, hogy a vizsgabiztos is tud segíteni, vagy rontani a vizsgázó helyzetén, de azzal sem szabad figlalkozni, az a szerencse faktor, hogy milyen fazon a vizsgabiztos.

2019. aug. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat

(kimaradt az elejéről, hogy még múlt héten volt ez.)

2019. aug. 22. 13:20
 6/11 anonim ***** válasza:
Én is nagyon féltem az első forgalmi vizsgámon, ennyire még előtte sosem, pedig sokkal nehezebb vizsgáim vannak az egyetemen. Korábban mentem vizsgázni mint kellett volna, így tudtam hogy szinte teljesen esélytelen. A vizsgabiztos is észrevette rajtam és azzal próbált megnyugtatni hogy "Ez nem vizsga, csak autókázás." Kb. 15 perc után megbuktam teljesen jogosan, pedig nagyon rendes volt a vizsgabiztos. Második vizsgámon már kicsit megnyugtatott az, hogy az oktatóm mondta hogy szerinte már le fogok tudni vizsgázni. Amikor bement az oktatóm megnézni hogy ki lesz a vizsgabiztos, nekem csak annyit mondott hogy alapvetően nincs vele gond. Amikor visszaértünk és megtudtam hogy átmentem, már csak akkor árulta el hogy ő a legszigorúbb vizsgabiztos és mérges is volt amikor megtudta hogy ő lesz. A végén azt mondta hogy volt egy sávváltás ahol nem néztem körül, de az oktatóm szerint nem volt :D
2019. aug. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
100%

Èn hètfőn megyek vizsgázni. Most épp óráról jövök és minden jól ment. Azthiszem megpróbálom én is a fent említett nyugalmat gyakorolni. Vagyis leszarni. Remélem meglesz elsőre.


Még a legjobbakkal is megesik a bukás, ez nem tudás kérdése. Ez az adott pillanatban hozott döntésnek a következménye. Semmi több. :)


Sok sikert!

2019. aug. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

Szia!:)

Én Zalaegerszegi vagyok és én szerdán fogok először vizsgázni, nagyon stresszelős vagyok én is abszolút:D

Az előttem válaszolók tanácsait én is igyekszem megfogadni.


Viszont kérdezhetek valamit? Lehet hogy csak az én szememben ez durvább, de ugye Zegen nincs villamos, nagy dugó stb. Budapesten el se tudom képzelni milyen lehet a vizsga:D Mármint aki oda születik biztos kiismeri magát, de én akárhányszor ott járok mindig megy a tolakodás, dugó, útlezárások, alagutak, hidak... ott vizygán bármerre vihetnek szerte a belvárosban? És ugye vizsga 40p mi van ha dugóba keveredsz?

2019. aug. 24. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

#8: A belvárosban nem igazán vizsgáztatnak, inkább külsőbb kerületekben vannak a vizsgaközpontok. Egyébként vannak fix vizsgaútvonalak, nagyrészt azokat követik.

Simán lehetséges, hogy dugóba kerülsz, de az csak jó neked. Araszolgatsz a sorban, megy az idő, hibázni nem igazán tudsz.

2019. aug. 24. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Villamos Budapesten, Debrecenben, Miskolcon, és Szegeden közlekedik, akik ezekben a városokban tanulnak vezetni, az oktató mellett megtanulják azt is, hogy a villamosra vonatkozó szabályokat betartva, hogyan kell közlekedni, és később, már jogosítvánnyal, egyedül vezetve sem fog félni a villamos közeledéstől.

Ugyanez vonatkozik minden bonyolultabb közlekedési helyzetre, ami tanulóként nehezítés, abból tanulni lehet, és később akár előnyére is válik.

Tanulóként volt egy nap, amikor Debrecenben több útkereszteződésben is rendőri forgalom irányítás volt, úgy, hogy közben működtek a lámpák is.

Azt látni kellett volna, hogy mit művelt jónéhány vezető....

Mi meg kihasználtuk a lehetőséget (rendőri forgalom irányítást ritkán van alkalom gyakorolni, a tanulók többségénél az kimarad)

2019. aug. 25. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!