Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ez szerintetek jogos volt?...

Ez szerintetek jogos volt? Forgalmi vizsgáról van szó.

Figyelt kérdés
Nos, az volt az incidens, hogy egy nagyon szemét vizsgabiztost fogtam ki ma. A lényeg, hogy kihajtottam a körforgalomból, egy olyan útszakaszra értünk, ahol jelzőlámpa irányítja a forgalmat. Már az út feléről láttam, hogy úgy éri a Nap a lámpát, mintha mind a piros, mind a zöld jelzés világítana, tudom hülyén hangzik, de így volt. Pánikba estem, hogy most melyik, mert, ha zöld, nem állhatok meg, viszont a zöld sem látszott tisztán. Meglassítottam az autót egy kicsit, belső tükörbe néztem előtte, de senki nem volt mögöttünk. Amint rátettem a fékpedálra a lábamat (Ismétlem, épp, hogy meglassultunk, hogy fel tudjam mérni a helyzetet), a vizsgabiztos szólt abban a szúrásban, hogy zöld a lámpa, menjünk.. Vissza is fordulított, megbuktam. A lapon az állt, hogy a zöld lámpánál megálltam. Abban a pillanatban szó sem volt megállásról, az oktatóm is ugyanígy tett volna és szerinte teljesen jogtalan volt, ahogy szerintem is. Kérdezem Én, hogy akkor miért van az a Kreszben, hogy a látási viszonyoknak megfelelően közlekedünk, és legfontosabb a körültekintés és meggyőződés?

2019. aug. 23. 15:47
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Plusz, nem hajtunk csak úgy be a kereszteződésbe, hogy nem tájékozódunk, akkor sem, ha zöld jelzés van..
2019. aug. 23. 15:50
 2/16 anonim ***** válasza:
58%
Csak ez a "hibád" volt, más nem?
2019. aug. 23. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Én nap mint nap így teszek.

Ha elvakít a nap vagy este a szembejövő lámpája, automatice lassítok!

45F

2019. aug. 23. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Semmi egyéb..
2019. aug. 23. 16:11
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Akkor ez így nem éppen volt jogos..


Érden vannak ilyen fantasztikus lámpák amiknek alig van fényük nappal, főleg ha a nap is rávilágít...


Vizsgabiztosnak nem mondtad, hogy miért lassítottál?

2019. aug. 23. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
79%
Nem olvastam végig. Mind1 milyen jól vezettél akkor is megbuktathat. Azt találnak ki amit akarnak főleg ha egy kö**ögöt fogtál ki.
2019. aug. 23. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Nagyon szemét volt, mondtam neki a végén, hogy nem akartam megállni, csupán lassítottam a fent említett okokból, annyit mondott: ‘Sajnálom, viszlát.’ Kiszállt az autóból és elment. Én férfi létemre ráborultam a kormányra és sírva törtem ki, hogy ilyen nincsen..
2019. aug. 23. 16:35
 8/16 anonim ***** válasza:
84%

Kevés a pénz, és azért akart indokot találni a vb hogy megbuktathasson hogy fizess pótvizsga díjat az NKH-nak. Meg persze nekik ki van adva hogy havi szinten milyen arányban szabad a vizsgázókat átengedni, illetve megbuktatniuk ez sajnos így van.

Persze lehet fellebbezni de nincs értelme mert úgysem fogják elfogadni.

Ez ilyen, ha nem fizeted le a vb-t akkor buktál mindenhogyan, ha meg lefizeted és olyat fogsz ki aki a szabályokat követi vagy csak szimplán ki akar cseszni veled akkor felnyom vesztegetés miatt. Ez sajnos ilyen. Más vizsgabiztosnál fogsz valószínűleg újravizsgázni ott megint más lesz.

2019. aug. 23. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
34%
Ha ő onnan hátulról látta, hogy zöld, akkor sajnos neked is látnod kellett...
2019. aug. 23. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki válaszát. Egyébként akkor biztosan csak nekem és az oktatómnak volt félrevezető. Egyébként a vizsgabiztoson hátul fekete lencsés fényvisszaverős napszemüveg volt.
2019. aug. 23. 20:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!