Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ki lett volna a hibás?

Ki lett volna a hibás?

Figyelt kérdés
A minap egy ijesztő helyzetbe kerültem kocsival. mentem a városban előttem egy autó. Beérünk a körforgalomba kb 2 kocsihosszal előttem van az autó. Ő kikanyarodik jobbra a körforgalomból de megállt. Egy idős hölgyet engedett át ott ahol nem volt gyalogátkelő. Mindezt úgy hogy a körforgalomban állt meg és nem lehetett továbbhaladni. Sikerült fékeznem annyira és elrántottam a kormányt időben. Mi lett volna ha bele megyek az előttem lévő kocsiba, ki lett volna a hibás? öregasszony az előttem lévő vagy én aki nem számított arra hogy ott megállnak mivel ismerem a környéket tudom hogy ott nincs gyalogátkelő

2019. szept. 16. 11:38
 1/5 A kérdező kommentje:
hozzáteszem a világ legnagyobb marhasága körforgalmak elé minden irányból gyalogátkelőt rakni, életveszélyesek.. itt nem volt.
2019. szept. 16. 11:41
 2/5 anonim ***** válasza:
91%
Te lettél volna a hibás a követési távolság be nem tartása miatt. Ez ugyanis arról szól, hogy az előtted haladó hirtelen fékezése esetén is meg kell tudnod állni.
2019. szept. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
78%

1/1975. (II. 5.) KPM-BM együttes rendelet a közúti közlekedés szabályairól, azaz, a KRESZ:

„27. § (1) Járművel másik járművet csak olyan távolságban szabad követni, amely elegendő ahhoz, hogy az elöl haladó jármű mögött - ennek hirtelen fékezése esetében is - meg lehessen állni.”

Viszont:

„27. § (3) A jármű sebességét hirtelen fékezéssel csökkenteni csak abban az esetben szabad, ha ezt a személy- vagy vagyonbiztonság megóvása szükségessé teszi.”


Itt, és leírás alapján, senki sem tudna egyértelmű hibást megállapítani, akkor sem, ha baleset következett volna be. De, könnyen elképzelhető, hogy baleset esetén a hatóság is megosztott felelősséget állapított volna meg, a körülmények pontos elemzésétől függő arányban.

Ha nem hirtelen fékezéssel állt meg, csak számodra váratlanul, akkor nem vétett a (3) bekezdés ellen. De, mindegy az ok, vagy oktalanság: neked úgy volt szabad követned, hogy hirtelen fékezése esetén is meg tudj állni: (1) bekezdés.

2019. szept. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
86%

Körforgalomból kihajtva a kihajtó ágon átkelő gyalogosnak van elsőbbsége, hiszen az autó kanyarodik. Innentől kezdve számítani kell arra, hogy a kihajtó autó meg fog állni elsőbbségadás céljából, (De ha macska rohan ki elé, akkor is meg kellene tudnod állni mögötte...)


Az pedig, hogy miért van zebra a kihajtó és behajtó ágakon, teljesen nyilvánvaló: mert máshol nem célszerű. Ha messzebbre teszed, pont ott járnak at a gyalogosok, ahol már / még gyorsan haladnak az autók, ráadásul jó nagyot kerülnek a körforgalom által már amúgy is kerülete kényszerített gyalogosok. Magán a körforgalmú útpályán meg a beláthatatlan ív miatt nem célszerű átvezetni a gyalogosforgalmat.

2019. szept. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
43%
baruch ata elochenu melech haolam
2019. szept. 30. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!