Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Elég rég vezettem s meglehet...

Elég rég vezettem s meglehet a közeljövőben villamospályával ellátott úttesten kell majd mennem. Hogy is van ez?

Figyelt kérdés

Konkrétan Szegeden.

Rég volt a KRESZ vizsga, azóta nem is vezettem sokat. Nagyvonalakban le írná nekem valaki mire kell figyelni a legjobban ha villamos illetve sín közelében haladok?!


Köszönöm szépen.


2019. szept. 19. 02:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Youtube-n van fent videó a villamospályával ellátott úttesten közlekedés szabályairól is.

Régi film, de aktuális, a szabályok azóta sem változtak, jobban nem lehet összefoglalni annál, mint ahogy ott megmutatják.

2019. szept. 19. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Körforgalomban mindig a villamosnak van elsőbbsége (kivéve ha lámpa van). Ezt azért írom, mert ezt a pestiek sem szokták tudni mindig, mivel ilyen csak Szegeden és Miskolcon van.

Ezt leszámítva minden kereszteződésben vagy elsőbbségadás táblád vagy lámpád van.

A táblánál egyértelmű, csak akkor indulj el, ha nem jön a villamos és biztosan el tudod hagyni a síneket.

A lámpánál annyi, hogy nem feltétlenül a szokásos háromtárcsás piros-sárga-zöld lámpa van, hanem lehet két tárcsás, amin így követik a jelzések egymást: villogó sárga - sárga - piros. A villogó sárgán körültekintéssel átmehetsz, a sárgán csak akkor, ha már nem tudsz megállni, piros = tilos.


Ha bárhol kanyarodsz és villamos síneket keresztezel, akkor mindig nézz bele a tükörbe, mert ilyen esetben természetesen a villamosnak van elsőbbsége.


Egyenrangú útkereszteződésben a balról érkező villamosnak is elsőbbsége van, de ilyen a valóságban nem igazán létezik.

2019. szept. 19. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A kettes szépen leírt mindent, ehhez nagyon nem lehet mit hozzáfűzni.

A lényeg hogy mindig a villamosnak van elsőbbsége, körforgalomban is.


"Egyenrangú útkereszteződésben a balról érkező villamosnak is elsőbbsége van, de ilyen a valóságban nem igazán létezik."


Ez is igaz, bár ritka ez a valóságban nagyon ritka de Pesten van ilyen kereszteződés ha csak azóta nem lett átépítve mert elég régen láttam már ilyet, de ott volt olyan hogy az autós csak balra vagy egyenesen mehetett, más irányba nem mert nem volt út, a villamos pálya mellette ment viszont a pálya balra tartott tovább, és az autós akkor is keresztezte volna a pályát ha szembe megy tovább ahova elsőbbsége van az autósokkal szemben. De ha balra ment volna az keresztezte a villamospályát akkor is mert az út úgy volt kialakítva hogy az autósnak a pályán kell lennie ahhoz hogy tudjon tovább haladni, a másik sáv is ilyen volt. Szóval ott ez a dolog érvényes volt bár nem emlékszem már hogy ez merre volt mert mégis 10 éve jártam arra utoljára, de ilyen létezik és ott nagyon oda kell figyelni.


Elég annyit megjegyezned hogy a villamosnak minden esetben elsőbbsége van, egyedül a jelző lámpák amik felül bírálják a dolgot tehát ha neked zöld lámpád van akkor nyugodtan mehetsz mert akkor a villamos vagy messze van, vagy épp megállt mert rá is vonatkoznak ilyen szabályok.

2019. szept. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Még annyit hozzátennék, hogy akkor is elsőbbséged van a villamossal szemben, ha azonos útról érkeztek (párhuzamosan közlekedve) egy hármas/négyes kereszteződéshez, és a villamossín jobbra kanyarodva megy tovább, te pedig egyenesen mész. De ilyennel a valóságban még nem találkoztam, külföldön sem.
2019. dec. 22. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!