Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Megbüntetett a parkolóőr...

Megbüntetett a parkolóőr olyan helyen, ahol se fizető tábla nem volt sem automata. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

Óbudán parkoltam a szőlő utca elején az anfiteátrum mellett szabályos parkolóban. Az utca elején kint volt a parkoló tábla, de alatta nem volt kirakva, hogy fizető. Automata sehol nem volt a környéken. Direkt körbenéztem, mert nem akartam hogy megbüntessenek, de nem találtam. A többi autós szélvédőjén sem volt semmiféle parkolójegy. Ehhez képest mire visszamentem már ott volt a mikuláscsomag.

Mit lehet ilyenkor tenni?

Egyáltalán honnan lehet tudni, hogy hol kell fizetni és hol nem?


2019. szept. 19. 15:55
 1/7 anonim ***** válasza:

Az egész környék fizetős övezet.

Hogy miért nem láttál automatát és övezet táblát nem tudom.


[link]

2019. szept. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha tudod bizonyítani, hogy úgy jutottál oda, hogy nem volt egy "Parkoló zóna" tábla sem útközben, akkor megúszhatod.
2019. szept. 19. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, mi az előírás a táblák kitételére, de a Lajos utcától délre eső terület is már fizetős övezet. Lehet, ezért nem volt tábla, csak sok-sok utcával távolabb. De valahol el kellett mennie ilyen tábla mellet. Csak hát ha valaki negyed órával korábban látott egy ilyent, nem biztos, hogy még emlékszik rá. Talán fel sem tűnt, mert nem ott akart várakozni. Az automata hiánya viszont fura.

A Google képe még régi, azon nem látszik valóban.

2019. szept. 19. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
93%

Megtalálni vélem az automatát.

[link]


A Viador utca-Szőlő utca sarkánál van

305012-0302 mobil parkoláshoz a száma

2019. szept. 19. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A linkelt térképen a zónatáblák is szerepelnek. Hát jó messze van. Szépvölgyi út/Bécsi út saroknál mutat egyet, és a StreetView képen is látható.
2019. szept. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
76%

ezt én is megszoptam...nem vettem észre a táblát ami jóval előbb jelezte , övezetbe hajtok be...


Fizetni kell, oszt jónapot.

2019. szept. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
22%

Automatánál fizetni elmaradott középkori szokás.

Ott a Voxpay vagy Parkl app, ezek a GPS koordináták alapján már a zónaszámot is felkínálják. A kényelmi díjat meg lenyeli az ember, olcsóbb mint a büntetés.

A Parkl még az irodaházak zűrt parkolóihoz is jó. A szerződött partnerek a szabad helyeket odaadják bárkinek, aki használja a Parkl-t. Van ahol az app a sorompót is nyitja. Sajnos még nem sok ilyen hely van, a belvárosban több jó lenne.

2019. szept. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!