Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Németországban miért van...

Szgabor kérdése:

Németországban miért van arányaiban sokkal több felsővezetékes áramütés, mint nálunk?

Figyelt kérdés
Úgy látom, a németeknél havonta több ilyen eset is előfordul, hülyegyerek felmászik a pályaudvaron a tartálykocsira, vagy épp a személykocsi tetején utazik, aztán egyszer csak áthúz rá a vontatási fesz. Nálunk mintha arányaiban is sokkal kevesebb ilyen történne. Pedig a fricceknél 25KV helyett 15KV van a drótban, és a frekvencia is harmadakkora (16+2/3Hz), ami még tovább csökkenti az átívelés veszélyét. Vagy pont ez a baj? Pl. ennek megfelelően kisebb a villamos űrszelvény, közelebb van a drót a járművek tetejéhez? Vagy esetleg pont mivel kevésbé veszélyes, hagyománya van az efféle "bátorságpróbának", és csak a bénábbja sül meg? Esetleg nálunk kevésbé hozzák nyilvánosságra az ilyen eseteket?

2019. szept. 23. 01:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Tudja a bánat, ha valaki felmászik és azért vágja meg, akkor édes mindegy, hogy mekkora az áthúzási táv, mert ott már 3kv-nál is túl közel lehetne.


Am meg max annyit tudnék elképzelni, hogy ott úgymond divatosabbak az iylen őrültségek amiket aztán fel elhet tölteni netre levideózva stb nálunk talán még nem annyira terjedtek el.

2019. szept. 23. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%
Azért hasonlítsuk össze a kèt ország méretét is, mielőtt a gyakoriságra vonatkozó következtetéseket vonunk le. Ráadásul nalunk is minimum havonta egy ilyen eset van, max nem kerül a hírekbe, de a KBSZ-hez lejelentik.
2019. szept. 23. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
17%
Hát igen, hivatalosan 8x, gyakorlatilag 10x többen vannak, mint magyarok. Amúgy meg Németországban rengeteg debil, hülye művészlélek van, akik nagyon furcsán látják a világot. Sok német fiatallal kerültem kapcsolatba projektjeim lévén, elég szomorú a helyzet a jövőt tekintve, főleg a városi lakosság esetében. Tisztelet a kivételnek, mert van az is szerencsére, főleg a falvakban. Na szóval ezek a debilek másznak fel a vonat tetejére, a többi jön magától.
2019. szept. 23. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Tudod linkelni a statisztikákat és hogy mihez mérték "arányaiban"?
2019. szept. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


#2: ezt pl. nem tudtam. De odakint sem hozzák ám le az összeset, egy rokon konkrétan tanúja volt egy ilyennek, és arról sem találni semmit.


#3: nekem is van olyan benyomásom, hogy sokan egy kicsit más dimenzióban élnek. Én azt figyeltem meg, hogy ahol jog, bürokrácia kerül a képbe, ott olyan tájékozottak és paranoiásak, hogy az már nevetséges, miközben a fizikai veszélyekkel kapcsolatban meglehetősen tudatlanok és/vagy könnyelműek.


#4: nem olvastam statisztikát, ez csak egy erős benyomás, mindenesetre megdöbbentett, hogy az említett esetre rákeresve hány másikat is kidobott a kereső.


Az arányokba pedig talán az is beleszámolandó, hogy egész más a miliő, elvileg minőségibb oktatásuk van, kevesebb a mélyszegény, leszakadt fiatal, akinek csak a deviancia maradt, rengeteg különféle csoport, klub működik, és sokkal többen engedhetnének meg maguknak normális menőzési formákat, mint pl. a hegyikerákpározás.


Adódik persze a gondolat, hogy talán nem is a németek csinálják, erről persze végképp nincs fent infó, de pl. ez sem tűnik bevándorlónak: [link]

2019. szept. 23. 16:14
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem minőségibb az oktatásuk, sőt. A körülmények jobbak csak.
2019. szept. 24. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!