Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Most csütörtökön vizsgázom....

Most csütörtökön vizsgázom. Nagyon rossz időt jósolnak. Esővel meg viharos szélel. Nem tudom mit csináljak. Mondjam vissza a vizsgát vagy nem. Vezettem már esőben de nem viharban. Kicsit félek. Valami jó tanács?

Figyelt kérdés

2019. szept. 30. 15:08
 1/9 A kérdező kommentje:
Csak attól patázom hogy ha felhőszakadás lesz esetleg na akkor hogy mint fog menni a dolog. Tudom hogy nem csak jo időben fogok vezetni de azért jó lenne jó látási viszonyok között vizsgázni mint esőben.
2019. szept. 30. 15:10
 2/9 A kérdező kommentje:
Azért szerintem nem mindegy hogy milyen körülmények között keljen vizsgázni.
2019. szept. 30. 15:13
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A jogosítvány esőben is érvényes.


Ablaktörlő, menetfény, légkondi 20 fok, fűtés az ablakra, esetleg kicsit erősebben fújva, mindenképp külső levegővel, nem belső keringetéssel. (Ez azért kell, hogy ha hűvös, esős időben bent ül 3 ember a kocsiban, akkor ne párásodjon be minden 2 km után.)

2019. szept. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Bejegyzett forgalmi vizsgát nem lehet "időjárási okok" miatt lemondani, arra csak a vizsgabiztos jogosult, hogy elnapolja a vizsgát (télen, ónos eső, hóvihar esetén vannak rá példák).

Esőben már vezettél, kb hasonló körülményekre lehet számítani a vizsgán is, főleg a látási viszonyok alakulnak kedvetlenebbül, de a másik oldalon lehet előnye is, hisz lassabb lesz a forgalom, és talán nem is lesz nagy forgalom, főleg a gyalogosok nem lesznek kint tömegesen.

Ami nehézség, hogy az útburkolati jelek rosszul láthatóak, az utakon összegyűlt víz tócsákkal is számolni kell.

Városon belül az esetleges viharos szél a bódén belül kevesebb problémát okoz, mint kint az országúton, vagy autópályán, 30-50 közötti tempónál nem dobál olyan mértékben, mint 100-130-nál, lehet észre sem veszed az épületek felfogják.

Vizsga előtt szokás egy órát vezetni, "bemelegíteni" - no annak az ilyen eseteknél is van haszna.

2019. szept. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez ne zavarjon, esőben lassabb a közlekedés tempója. Én pl. olyankor vizsgáztam, amikor sok hó esett pár órája, és akkor is szemerkélt, emiatt teljesen lassan haladt mindenki.
2019. szept. 30. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Igazából még joban is jársz. Aki teheti ilyenkor bent marad, autósok is kevesebben vannak, lassabban is mennek. Na meg vizsgán alapvetően a 30-50-es tartományban mozogsz majd, ott meg akármilyen idő van, nagy baj nem lehet.


Na meg azért nálunk az eső és viharos szél azért nem egy katrina hurrikán meg cunami.

2019. szept. 30. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Arra azért figyelni, kell, hogy a gyalogos nagy esőben nem vesződik azzal, hogy szétnézzen a zebrán, kapucni az arcba húzva, oldalra nem lát, semmit nem hall, ha felnéz, az eső veri az arcát... szóval a szokásosnál is öngyilkosabban kelnek át a zebrán.
2019. okt. 1. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Miculi111 válasza:

Sziasztok! Tudom már a válaszom haszontalan 🤣

De ma megyek vizsgázni 15:00ra és így kora reggel nagyon fúj a szél kint. Viharos az időjárás 😬

Bízok a legjobbakban, ez most már a 3 vizsgám, és az utolsó esélyem, mert határidős vagyok.

Oktató elvileg megvan elégedve velem.

Az előző vizsgánál is megvolt. (De egy hiba vonallal meghúztak)


Most mindent bele adok hogy sikerüljön.

Stressz az van, de megis van az oka!!

Sokkal nagyobb a stressz mint az első vizsgánál, de ezt megpróbálom levetkőzni 15:00ig :)


És ha vihar is lesz akármi, remélem jót hoz a mai nap :)

2021. okt. 21. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem a vb mondta le a vezetést anno amikor először mentem volna mert esett az ónos eső 😆 másodjára egy hét múlva a hó szakadt, de alig voltak az utakon, gyalogos egy szem se, mindenki lassan haladt, nem elozgettek
2022. febr. 17. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!