Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Autóbusz forgalmi vizsgán...

Autóbusz forgalmi vizsgán használhatom a saját fedélzeti kamerámat a félreértések elkerülése végett?

Figyelt kérdés

Ma forgalmi vizsgáztam autóbuszból. Sajnos a vizsgabiztos megbuktatott olyan dolog miatt ami még az oktatóm véleménye szerint is indokolatlan volt. Oktatóm szerint nagyon jól vezetek és Ő is meglepődött az eredményen.

Szóval arra gondoltam, hogy a következő vizsgára berakom a buszba a dupla kamerás fedélzeti kamerámat ami végig rögzí az utat is és azt is, hogy én merre figyelek. A saját igazam védelmében szerintem jogom van ehhez. Van esetleg erre valami törvény?

A válaszokat előre is köszönöm!



2019. okt. 9. 20:04
 1/5 anonim ***** válasza:

A vizsgabiztos ezt nem fogja engedni, azonnal kizár a vizsgából.


Utólag felesleges erősködni, mert a vizsgabiztos meg tudja magyarázni miért buktál, esélyed sincs.


Más vizsgázni, és más már forgalomban vezetni úgy, hogy megvan a jogsid.

Hagyd a francba, ne szívóskodj, mert te vagy vert helyzetben.


Szóval ne tégy kamerát.

2019. okt. 9. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Pont azért kéne a kamera, mert olyat állított a vizsgabiztos ami nem igaz. Hosszú lenne leírni a sztorit de még az oktatóm is azt mondta, hogy nem érti a döntést. Egy nagyon tenyérbemászó kötekedős vizsgabiztosról van szó. Persze, lehet hogy legközelebb nem Ő lesz. Ha meg igen akkor nála biztosan nem fogok vizsgázni. Akkor inkább otthagyom és viszek orvosi papírt, hogy rosszul lettem. Azt mondták hogy azt megtehetem és akkor nem kell még egyszer vizsgadíjat fizetnem.
2019. okt. 9. 20:31
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem engednek ilyet
2019. okt. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Hivatásos jogsinál gyakran csinálják ezt, hogy kicsesznek az emberrel. Engem teher forgalmin buktattak feszt... 4x buktam 5x lett meg, pedig jól vezetek én is. PÁV II minősítésem is van, így nem velem volt a hiba. Konkrétan voltam olyan helyzetben is, hogy végigmentem a vizsgaútvonalon szépen, erre hosszas magyarázat után mégis megbuktatott a VB minden hülye kifogással. Az oktatóm se értette mi baja volt annak a f***nak, mert még a járműbe is bele kötött. Uccsó vizsgán szerencsére normális VB-t kaptam. Meg igazából csak lehúzásra megy az egész azért szivatják az embert sokszor.
2019. okt. 10. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nálam az volt a szitu, végig mentem a leghosszabb közúti "vidéki" útvonalon hiba nélkül. Egyetlen egy esetben nem toltam rögtön vissza a retardert csak kb. 5-6 másodperc után, de ezzel nem is volt gondja (észre sem vette). Már kb 1 és fél órája mentünk és akkor kérdezte az oktatóm a vizsgabiztostól, hogy mennyit menjünk még. A vizsgabiztos azt mondta, hogy mehetünk vissza a vizsgaközponthoz ami kb 3 percre volt az akkor aktuális pozíciótól. Utoljára még beálltam egy buszmegállóba ami után volt egy lámpa nélküli zebra. Elindultam a buszmegállóból és láttam, hogy a zebrán jobb oldalon nincs senki. A bal oldalt nem láttam, ugyanis épp akkor jött velem szembe egy menetrend szerinti busz ami miatt nem is láthattam, hogy a bal oldalon áll-e valaki sem. Ekkor gondoltam úgy, hogy a szemből jövő busszal - ami elég lassan jött - nagyjából egyszerre átmehetek a zebrán. Visszaértünk a vizsgaközponthoz és ekkor azt mondta, a vizsgabiztos, hogy mondjak egy nagyon nyomós érvet, hogy miért ne buktasson meg. Az oktatóm is és én is csak pislogtunk.

Ekkor azt mondta, hogy megbuktat, mivel annál a zebránál bizony állt egy srác a bal oldalon és nekem látnom kellett volna mielőtt a szemben jövő busz odaér. Én láttam is a srácot, de abban a pillanatban amikor odanéztem még épp menésben volt a zebra felé és nem állt. A szemből jövő HIVATÁSOS SOFŐR ezért is nem engedte át zebrán. Akkor nekem miért kellett volna??? Ezen jól összevitatkoztunk és megbuktatott. Annyit mondott, hogy nekem akkor is meg kellett volna állni. Én erre mondtam, hogyha nem engedik át még kb fél óráig akkor én álljak ott egy helyben? Vagy arra kellett volna számítanom, hogy a srác átugorja a szemben jövő buszt????

B..ös gy.kér volt ez a faszi!

2019. okt. 10. 18:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!