Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hogy lépjek túl a bukásokon?

Hogy lépjek túl a bukásokon?

Figyelt kérdés

Egy meglehetősen szorongó személy vagyok stresszhelyzetben, főleg ha vizsgáznom kell. Remeg a hangom, lábam, hányok, ilyenek. Harmadjára sikerült megbuknom a forgalmi vizsgán, annak ellenére, hogy órákon nagyon jól megy, az oktatóm már szinte nem is figyel oda, mindig biztat, hogy már odaadná nekem az autót, de vizsgán olyan szinten kezdek el szorongani, hogy mindig elrontok valamit;

1. (szerintem ez volt igazán az én hibám) jobbkéz szabály, nem láttam meg a biciklist

2. álló helyzetben stopptáblánál elforgattam a kormányt balra és lecsapta az irányjelzőt (balra kellett volna kanyarodni), majd abban a pillanatban átadták az elsőbbséget, megörültem, elindultam, meg is buktatott

3. bevittek egy szűk zsákutcába, ahol építkezés volt, két oldalon teherautókkal, a munkások járkáltak át az úton és onnan tolassak ki, nem ment

Olyan szinten el vagyok már keseredve, már a vizsga gondolatától is sírhatnékom van, rosszul leszek, úgy érzem ez az egész nem nekem való, hiába biztat az oktatóm. Az sem segít a helyzeten, hogy mindig megkapom, hogy Csongrád megyében lehetetlen levizsgázni, ezzel nem segítenek, csak jobban izgulok miatta. Volt valaki ilyen elkeseredett, miután sokadjára nem sikerült a forgalmi? Hogyan léptetek túl ezen, merítettetek erőt, motivációt a folytatáshoz?



2019. okt. 11. 12:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%

Az első kettőre azt mondom, ok, rutintalanság. De egy tolatást nem tudni elvégezni...

Ha a szorongás ilyen erős, akkor nem csak vezetés vizsgán az, szakemberrel kell beszélni

2019. okt. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igazából utoljára tanpályán tolattam hosszabb ideig egyenesen, utána csak parkoláskor azt a néhány 1-2 métert, egyáltalán nem számítottam rá, azért pánikoltam be, váratlanul ért, meg elvileg zsákutca nincs is az útvonalak között. Nyilván ez nem mentség.
2019. okt. 11. 12:42
 3/12 anonim válasza:
100%

A valo eletben, forgalmi vizsgan kivul is erhet vezetes kozben olyan stresszhelyzet, amit tudnod kell kezelni. A valo eletben is bekeveredhetsz olyan helyre, ahonnan ki kell tolatnod.


A bantas leghalvanyabb szandeka nelkul en azt tanacsolom neked, hogy menj el egy pszichologushoz, aki segit feloldani ezt a szintu szorongast, amilyen neked van.

Ez nem csak a vezetesben fog segiteni, hanem az elet minden teruleten, ahol stressz erhet.


Menni fog!

2019. okt. 11. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Én is ezen gondolkodtam el, hogy olyan szakon tanulok az egyetemen, ahol tanulok pszichológiát és rákérdezek a tanárnál, hogy esetleg beszélgetne-e velem 1-2 alkalommal, tudna-e javasolni valamit.
2019. okt. 11. 17:07
 5/12 anonim válasza:
100%
ÉN SIRVA VIZSGÁZTAM..végig..bukás lett aztán kitaláltuk hogy órákra hozzak valakit beült hozzánk,aztán nekem idegen is beült.és sok biztatás és pót óra után hogy szokd a váratlan helyzetet a 2. sikerült.annak a végén siram de nagyon..
2019. okt. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Bem fogod elhinni, de a stressztűrő képesség a bélflórán múlik. Mondjuk, jelenleg nem sokra mész ezzel az információval, mert legalább fél év rendbe rakni, de a jövőre nézve talán hasznos lesz számodra.
2019. okt. 12. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Crohn beteg vagyok...
2019. okt. 12. 20:25
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

Jobb is ha nem lesz jogosítványod, pont elég baleset van napjainkban.

Megmagyarázhatod magadnak meg annak akit nem érdekel , de nincs értelme, mert alkalmatlan vagy a vezetésre.

Le is pontozhatsz !!!

2019. okt. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nos, ha Crohn-beteg vagy, akkor talán érteni fogod, amit mondandó vagyok. Bár sajnálatos módon az orvosi protokoll nem foglalkozik vele, és mindenkinek önmagának kell utánajárni a dolgoknak.

A Crohn-betegség kialakulásához is a bélflóra felborulása vezet. Az emberi bélben mintegy 2 kliónyi baktérium és gomba tanyázik. Mind az idegi defektusok, mind az autoimmun betegségek az itteni egyensúly felborulásának az eredménye. Nagyon röviden a Crohn-betegség abból ered, hogy a belek falát vastagon borító bacik megritkulnak, így az általuk előállított sorfalon rések keletkeznek. A gombák, amelyek a cukrok, szénhidrátok lebontásáért felelősek, szintén itt tanyáznak. A spóráiknak, hogy a béltartalom ne sodorja magával őket, horgas rögzítő pányvácskái vannak. Ha a bacik sorfala megritkul, ezek a horgok beleakadnak a bélfalba, aprócska sérüléseket okoznak, melyek begyulladnak, és a helyükön picinyke lyukak keletkeznek. Ez az áteresztő bél szindróma, melyben kutatók szerint szinte minden, a jóléti társadalomban élő ember szenved anélkül, hogy tudna róla. A Crohn-betegség is ennek a folyománya.

2019. okt. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

8: Nem értem, hogy a túlzott izgalom miért tenne alkalmatlanná a vezetésre... :D Szimplán csak arról van szó, hogy félek a kudarctól, a bukástól, attól, hogy úristen, mit gondolhat magában a vizsgabiztos és az oktató. Annak ellenére, hogy nem ismerlek és rettentően unszimpatikus személyiség vagy, én nem fogom azt mondani, hogy te alkalmatlan vagy a vezetésre (dacára annak, hogy lehet jogosítványod sincs), hiszen a bunkóság és a vezetés nem függ össze. Te is csak egy vagy a sok megkeseredett kanapéhuszár, nagy megmondóember közül, akinek a legnagyobb öröme, hogy napközben valamikor levágódik a gép elé és hasonló megnyilvánulásokkal szórakoztatja magát. Szép napot Neked! :)


9: Igen, ismerem a Crohn betegség mechanizmusát, igazából nem ide kötődő a dolog, de szinte mondhatni a génjeimben van, elég sok beteg van a családban, köztük a legközelebbi a nagybátyám és a nagymamám.

2019. okt. 14. 22:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!