Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Az alábbi KRESZ kérdésekre,...

Az alábbi KRESZ kérdésekre, milyen választ adnál?

Figyelt kérdés

1. /

A kerékpáros egy útkereszteződésben olyan egyirányú utcából érkezik, ahol a szemből történő behajtást számára engedélyezik. Ebben az esetben…


A /… ha a kerékpáros jobbról érkezik a jobbkéz-szabály alapján elsőbbséget kell adni számára.


B /… a kerékpáros akár balról akár jobbról érkezik, minden esetben elsőbbséggel rendelkezik.


C /… a kerékpárosnak ilyen esetben nincs elsőbbsége a többi járművel szemben.

-----


2. / Mozgáskorlátozottakat szállító járművek részére fenntartott várakozóhelyen más járművel közlekedve kiteheted az utasodat?


A / Igen minden további nélkül.


B / Igen, de csak akkor, ha a kiszállás maximum 5 percig tart.


C / Nem, ezen a helyen más jármű nem tartózkodhat.



2019. okt. 29. 14:00
 1/7 anonim ***** válasza:

1.A

2.B/ C nem tudom

2019. okt. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

A harmadik kérdést lefelejtettem:


3. / Használhat-e kézben tartva mobiltelefont a jármű vezetője, miközben forgalmi torlódásban a jármű áll?


A / Igen, sőt még lassú haladás közben max. 10 km/óra sebességgel történő haladáskor is.


B / Igen, ameddig egyhelyben áll.


C / Nem. Mobiltelefont autóvezetés közben soha nem szabad kézben használni.

2019. okt. 29. 14:03
 3/7 A kérdező kommentje:
Én már tudom a válaszokat, majd később, néhány hozzászólás után leírom. Érdekelne, más miként gondolja ezeket.
2019. okt. 29. 14:05
 4/7 anonim ***** válasza:
3. B tudtommal.
2019. okt. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az első kérdés megfogalmazása nem egyértelmű, a kérdés nem tér ki arra, hogy egyenrangú, vagy alárendelt útkereszteződésről van szó.


Mozgáskorlátozottak számára fenntartott parkló helyen, a többi jármű számára az ott várakozás tiltott, a megállás nem, tehát az elvileg megtehető, hogy ott kiszállnak az utasok, és a jármű elhagyja a parkoló helyet.

Gyakorlatban ez mondjuk eredményezhet komoly vitát a közteresekkel, parkoló őrrel, amit inkább jobb elkerülni, tehát nem megállni ott, de a kérdés az elméletre vonatkozott.


Forgalmi okokból álló autóban megengedett a mobiltelefon kézben tartása, addig, amíg a jármű egy helyben áll... mozgó járműben sem a telefonálás tilos, hanem a telefon kézben tartása.

2019. okt. 29. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

3.B

Első voltam

2019. okt. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A

B

B

2019. okt. 29. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!