Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok arról a szabályr...

Mit gondoltok arról a szabályról, hogy "Nem szabad a járművel indokolatlanul olyan lassan haladni, hogy az a forgalmat akadályozza. "?

Figyelt kérdés

Mire is vonatkozik a kérdés?:

1. Nektek mi az ami lassú(sebességkorlát mellett haladási sebességgel)

2. Szerintetek mi az indokolatlan és mi az indokolt

3. Mi az, hogy a forgalmat akadályozza?

Mit gondoltok erről a KRESZ szabályról és szigorítanátok vagy enyhítenétek? Miért?



2019. nov. 1. 23:13
 1/10 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem jogos. Ha városon kívüli főúton pl valaki 50-60al megy azt minden kinek meg kell előzni, tehát feltartja a forgalmat. Városon belül sokszor tapasztalom hogy valaki 25-30al megy mikor előtte kitisztult az út, de nem tudjuk megelőzni mert szemből jön a tömeg stb..

Indokolt esetnek a műszaki hibát tartom, esetleges vezetés közben fellépő egészségi problémát pl migrén, vagy esetleg valaki nagyon kezdő vezető és bátortalan, meg még biztos van rá indok. Indokolatlan az ha valaki pl takarékos benzinfogyasztás miatt megy lassan, vagy mert ahhoz van éppen kedve, vagy szeret szuttyogni stb.. a lényeg hogy szerintem ez igenis egy jogos szabàly

2019. nov. 1. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
43%

1. Ami legalább 10-20 km/h-val lassabb a megengedettnél, úgy hogy nem indokolja semmi.

2. indokolatlan: üzemanyag takarékoskodás, gyönyörködés a tájban, telefonozás, figyelmetlenség; indokolt: balesetveszélyes útszakasz (pl. vadveszély, kátyús úttest), időjárási körülmények (pl. havazás, köd), menet közben fellépő egészségügyi- vagy műszaki probléma (ha már eleve fennállt, akkor el sem indulhatott volna)

3. több autóból álló sor alakul ki mögötte, lecsökken az adott út áteresztőképessége.


Mindenképp kell valami ilyennek lenni, mert ha valami szociopata gondol egyet és poénból 10-zel megy végig egy forgalmas főúton, akkor lényegében le tudja bénítani a közlekedést. Így legalább van jogalap arra, hogy a rendőr kiszedje.

2019. nov. 1. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
35%

45 az már indokolatlan városba, főúton meg 85 is az, ha ilyennel találkozok, ledudálom, rámegyek közel, hogy érezze én jobban tudok vezetni esetleg látványosan felháborodva mutogatok , múlt télen amikor volt az ónos eső egy gyáva 84-el ment főúton, nos, én jól vezetek, tehát nem csak mondom, tényleg, tehát komoly na és 5 km-n keresztűl kellett követnem mire megelőztem, persze utána büntető fékeztem aztán városba ismét mellém állt és mondta, hogy ne veszélyeztessem a családját meg őt, természetesen kiszálltam és megvertem , én király vagyok, engem nem szabad utasítani, kérni lehet tőlem azt is térden állva.


Egyébként ez a sztori nem igaz, de kíváncsi vagyok le leszek e pontozva.


Valójában, ez egy relatív dolog, mivel a KRESZ olyanra is kitér pl., hogy hibás gépjárművel, teszem azt hibás légrugóval az első szervizig el leheg menni, kis forgalmú úton/időszakban, tehát ha én úgy 40-el cammogok akkor szabályos. Volt itt fél éve egy kérdés, hogy megbüntettek valakit mert 50-el ment főúton, rendőr azzal kezdte "műszaki problémái vannak -e a válasz: nem. Megbüntették a csajt.


Nekem volt már olyan, hogy életveszélyesnek nyílvánította a szerelőm a kocsim és műszakival vittem a bontóba, út szélén 60al haladtam, ha feltorlódott a sor megálltam a buszmegállóba. De egyértelműen ha nincs baj akkor érdemes felvenni a 3.5 tonnát meghaladó gépjárművek hatályos maximális megengedett sebességét, abba nem kötnek bele. ;)

2019. nov. 1. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
49%
Nyilván kell egy ilyen gumiszabály a szándékos szívatások elkerülésére, de ennél precízebben nem fogalmaznám meg. Egyszerűen több tucatnyi olyan élet- és forgalmi helyzet van, ami indok lehet. Ezek egy része inkább az egyén számára tűnik indokoltnak, pl. mert az adott útviszonyok mellett nem erzi biztinságosnak a magasabb tempót. Más esetekben pedig valóban mindenki egyetért az indokkal, pl. hogy parkolóhelyet nem 70-nel haladva keresünk, de meg csak egy eldugottabb elágazast sem.
2019. nov. 2. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ez egy abszolut gumiszabály, de azért van így megfogalmazva, mert különben 2000 oldal lenne ez az egy bekezdés..
2019. nov. 2. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
INDOKOLATLANUL! Ez a kulcs. Én notórius gyorshajtó vagyok (voltam), mégis voltam már olyan helyzetben, hogy 60al kellett menjek, és mindenki tolt le. Kivülről nen látszott az ok, mindenki azt hihette, balf**z vagyok.
2019. nov. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

1. A megengedettnél legalább 10 km/h-val kevesebbel menni úgy, hogy azt semmi sem teszi indokolttá. Pláne egysávos úton.


2. Indokolt az, amikor a veszélyeztetés elkerülése miatt megy kevesebbel a delikvens. Ha olyanok az időjárási körülmények vagy az útviszonyok, illetve ha valamilyen műszaki probléma van az autóval (bár utóbbi esetben illene kitenni a vészvillogót).


3. Hát nyilván az, hogy a mögötte haladó nem tud normál tempóban menni, így egy idő után nyilván elveszti a türelmét, és anyázni, dudálni fog, letolja, veszélyes előzésbe kezd.


A szabály szerintem nagyon jó, mert a "lassú hajtás" sem sokkal jobb, mint a gyorshajtás. Én szigorítanám, de ennél a szabálynál ezt nehéz lenne kivitelezni, úgyhogy inkább magát a jogosítvány megszerzését kötném további feltételekhez, pl. vezetéstechnikai vizsga, és akkor kevesebb nyomorék sofőr lenne az utakon. Más kérdés, hogy ennek kevés a realitása az anyagi oldal miatt.

2019. nov. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

Engem nem zavar, sosem zavart...


Én is szoktam lassan menni, és amikor más megy lassan akkor megelőzöm.


Jó pár napja pl. vékony márványlapokat szállítottam, nem fogok a jó magyar utakon max. sebességgel menni a vérpistikék miatt...


Aztán ha meg eldől a márványlapsor életem végéig fizethetem a kárt!!!

2019. nov. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ezt sominden befolyásolhatja: az autó menettulajdonsága, ki vezeti, mennyire tapasztalt, ismeri-e a környezetet. Szigorítani minek? Elrendezi ezt 1-2 Menő Manó, akik nem bírnak az autópályákon az alattuk lévő lóerőkkel...
2019. nov. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
7-es válaszolóval nagyon egyetértek. 5-10 évente mindenkit köteleznék vezetéstechnikai vizsgára, mert botrányos, hogy mennyire nem tudnak közlekedni az emberek. Ezzel nagyon sok balesetet el lehetne kerülni.
2019. nov. 2. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!