Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » B kategóriás jogosítvány...

B kategóriás jogosítvány Vajon eltilthatnak?

Figyelt kérdés
Esetleg valaki járt már úgy hogy megvolt neki a kresz a városi forgalmi vizsga és még nem volt meg neki az EÜ és úgy vezetett és megallitottak a rendőrök? A sikeres forgalmi vizsgas papírt oda lehet adni de így már nem tudnak eltiltani igaz? Max pénz bírság lehet?

2019. nov. 3. 11:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem vezethetsz, amíg nincs meg a jogosítványod.
2019. nov. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mind1 mit adsz oda,a jogosítványt kellene oda adni.... attól,hogy a forgalmid is megvan neked még nincs jogosítványod!!
2019. nov. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen de én azt hiszem tudok egy olyan jogszabályrol amiben leirjak hogy aki épp csinálja a jogosítványt azt eltiltani nem tilthatjak el. Nem tudom ez igaz lehet?
2019. nov. 3. 12:07
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan eltilthatják. Illetve meg se kapod.
2019. nov. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanúgy eltiltják azt is, akinek eleve nincs jogosítványa. Ha megint elkapják, az súlyosbító körülmény, és komolyabb büntetés lesz. Akár elzárás is.
2019. nov. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Jogosítvány nélkül nem vezethetsz. Teljesen mindegy, hogy a megszerzési folyamatban hol tartasz. Pénzbírság akkor jár, ha megvan a kis rózsaszín plasztik kártyád, de nincs nálad és úgy vezetsz. Simán eltilthatnak így, és remélem meg is teszik, ha nem tudsz még néhány hetet várni.
2019. nov. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

2016 május 2.-án kaptam meg a jogosítványomat. Mikor sikeres forgalmi vizsgát kaptam, kérdeztem az oktatómat. Hogy lehet e a sikeres forgalmi vizsgás papírral vezetni, amit a vizsgabiztos a kezembe ad. Azt mondta hogy korántsem, illetve az okmányiroda/kormányablakban kapott papírral sem lehet. Mert az nem vezetői-engedély, közel sem minősül annak. A jogosítványt meg eleve nem kapod meg addig, amíg az EÜ-s vizsga kártyát meg nem kapod. Kérik a kormányablakban, és nem állítsák ki neked addig, el sem intézik a papírjaidat.


De, eltilthatnak ugyan úgy akár hónapokra, vagy évekre is. Az mellé pedig még kapsz egy pénzbírságot is. :)

2019. nov. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Kecskeméti-Varga Kata ***** válasza:
100%
Eltiltást az is kaphat akinek nincs jogosítványa, ebben az esetben attól tiltják el hogy szerezhessen jogosítványt. Jogosítvány helyett újabban lehet az igénylő lappal vezetni a jogosítvány megérkezéséig... Viszont ebben az esetben nem volt még kérelem benyújtva az eü vizsga hiánya miatt. Jogilag tehát úgy vezetett hogy nem volt jogosítványa,ez engedély nélküli vezetés ami miatt több hónapos eltiltást fog kapni illetve pluszban még pénzbírságot.
2020. aug. 3. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#8-as!


Én voltam az előtted lévő 7-es válaszoló. Ez már bő 9 hónapos poszt, az meg van? :D


Tudtommal is lehet már már a kormányablakban ki állított papírral vezetni, de szerintem azt a 2-3 napot simán ki lehet várni. Hamar ki küldik a Belügyminisztériumból a jogsit a címre. Már aznap elkezdek intézni, csinálni, mikor el lett intézve hivatalosan a kormányablakban.


DE! Akinek volt már jogosítványa, és megújítsa azt, az megint más, hogy Ő vezet azzal a papírral (ami ugyanaz mint az első jogsinál, mikor az ember csináltassa), a rendes jogsi megérkezéséig. Mert azon a papíron már rajta van, hogy "B" kategóriával rendelkezik, és az indok, hogy miért nincs most plasztik kártya. A legelsőnél meg rajta van hogy első jogosítvány megszerzése. A kettő nem ugyanaz. Én nekem hivatásos már a "B", azért is lett megújítva. Én nyilván 3 napig vezettem és munkába is jártam az autóval. De az más tészta, mint a friss, első jogsisoknál. Azért a rendőr nem szól, és nem is szólhat. Az utóbbinál viszont kérdéses.

2020. aug. 3. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!