Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Osztrák gyorshajtás - fellebbe...

Osztrák gyorshajtás - fellebbezés?

Figyelt kérdés

Levelet kaptam Ausztriából, hogy 50-es sebességhatárnál 26 km/h-val többel mentem. Ez valóban így volt, viszont 120 Euro büntetést kaptam rá, ami meglepett, mert az interneten rengeteg helyen utánanéztem, és mindenhol azt írják, hogy max. 72 Euro büntetést szabhatnak ki erre...

Van a levélben egy olyan pont, hogy fellebbezhetek, ha úgy gondolom, hogy túl magas összegű a büntetés, viszont a büntetés 10%-ába kerül ez. Esetleg azt is beleírhatnám a levélbe hogy diák vagyok, hátha egy kicsit is segít ez hogy megenyhüljenek.

Kérdésem az lenne, hogy valakinek van-e hasonló tapasztalata, vagy tud-e segíteni nekem ebben, hogy megérné-e fellebbeznem, hiszen azért mégiscsak jóval kevesebbet kellene fizetnem, ha elfogadnák.

Előre is köszönöm a normális stílusú, segítő jellegű hozzászólásokat!



2019. nov. 7. 23:23
 1/3 A kérdező kommentje:
Ja, és azt kifelejtettem, hogy bár ugyanitt egyszer már megbüntettek (elsőre nem tűnt fel, csak másodikra, úgyhogy csak azóta figyelek rá oda...), az a büntetés nem az én nevemre ment, hanem édesanyáméra (az ő nevén van az autó), tehát papíron ez a legelső büntetésem..
2019. nov. 7. 23:26
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nincs értelme. A fellebbezés+ a csökkentett összeg sem lenne sokkal kevesebb. Azzal meg végképp ne próbáld "megenyhíteni" őket hogy diák vagy, ez ne haragudj, de elég gáz lenne.

Egy kelet-európai sosem fog nyerni az osztrák törvényekkel szemben, szóval felesleges belekezdeni a fellebbezésbe, mert a végén még jóval többet fogsz fizetni.

Kifizeted, ennyi, hidd el sok stressztől mented meg magad.

2019. nov. 7. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt mondom hogy ezt be kell nyelni, a fellebbezés díjával, postaköltséggel és a ráfordított munkaidő értékével még akkor is mínuszos lesz a mutatvány ha esetleg nyernél. De nem fogsz.
2019. nov. 7. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!