Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mennyire büntetnek meg ilyen...

Mennyire büntetnek meg ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Miskolc egyik telített utcájában nem volt egy szem parkoló sem, pont úgy sikerült megállnom hogy bele lógott a fűbe az autó.

A papír szerint amit hagytak közigazgatási eljárás indult ellenem.

Mennyi a pénzbüntetése ennek?



2019. nov. 8. 17:32
 1/5 anonim ***** válasza:

A jegyző szabja ki, magánszemély esetén 50-ezer Ft-tól 200-ezer Ft-ig terjedhet a közigazgatási eljárásban kiszabott pénzbírság mértéke. (Helyszíni bírság esetén 5-ezer Ft-tól 50-ezer Ft-ig terjedt volna a kiszabható bírságösszeg.)

Azért ilyen magas tétel, mert nem KRESZ szabály megsértése, hanem természetkárosításnak minősül.

2019. nov. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Elolvastam a rendeletet amiben ez van Miskolcon, valóban 200eFt a teteje azonban a minimumról nem esik szó.

Ne is reménykedjek 50eFt-nál kevesebbre?

2019. nov. 8. 21:44
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ujpesten egy tizest kellett fizetnem. Ugyanugy zoldfeluleten torteno parkolasert.

(Ami azt jelentette hogy 20 centit belogott az auto egyik oldala. Olyan teruletre amin parlagfu nott. Ket hetre ra latom hogy buntetik az autost szinten zoldon parkolva, mikozben a kozteresek a sajat autojukkal ugyanugy raalltak. Dogoljenek meg, persze a szelektiv szigetre a gumiabroncsot meg mas ilyeneket odaszorokat nem kaptak el. A valasz az volt hogy vegul megszuntettek a szelektiv szemeteseket. Hitvany banda)

2019. nov. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Ez mostanában volt? Mindenki 30tól emlegeti.

Én ráálltam egy az egybe egy kis füves placcra ami kb pont akkora mint az autó, de ehez társul hogy itt rohadtul nincs este parkoló, de még 2-3házzal odébb sem. Rárakták hogy közigaztatási szart kezdeményeztek, majd felhívtam ma reggel őket hogy mégis milyen összegben megy ez mostanába. Persze hogy lófaszt sem mondtak. Az 5-200 elég tág fogalom, én ilyen 100ezreket biztos hogy nem fizetek ilyenekre. Nem tudom neked mikor történt és mennyit durvult azóta.

Köcsög banda itt is, nem csak Újpesten. Ráadásul nem 1x nem 2x látom hogy füvön állva pihengetnek.

2019. nov. 8. 22:12
 5/5 anonim ***** válasza:
Nincs egy éve
2019. nov. 8. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!