Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Szeretnêk b jogsival nemzetköz...

Szeretnêk b jogsival nemzetközi fuvarozó lenni. Beszéltem valakivel, aki azt mondta, gondoljam meg, mert a rendőrök kinnt a semmiért is büntetnek, és a cég azt nem fizeti, és hogy akár milliós bírságom is lehet. Igaz ez?

Figyelt kérdés

2019. nov. 9. 08:33
 1/5 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

"a rendőrök kinnt a semmiért is büntetnek"


Még a végén kiderül, hogy a mi magyar rendőreink a legrendesebbek a világon...

Nem. Kint sem büntetnek a semmiért. Csak esetleg nem 100%-ban azonosak a közlekedés szabályai. És kint is és itthon is ugyanazért büntetnek: ezen szabályok be nem tartásáért. Ami lehet apróság is, illetve többnyire a büntetett által elhallgatott valami (magyarok vagyunk, szeretünk hárítani...).


"és hogy akár milliós bírságom is lehet"


Ez igaz. Persze ezek szintén nem a semmiért mennek. De kint akár egy gyorshajtás is lehet többszázezres tétel (mondjuk az itthon is).


"és a cég azt nem fizeti"


Miért fizetné? A munkaszerződésedben benne lesz, hogy te a közlekedési szabályok betartásával vagy köteles közlekedni. Nem lesz kötelező például gyorsan hajtanod (persze a határidő szűk lesz).


"Szeretnêk b jogsival nemzetközi fuvarozó lenni. "


Az maximum forgonozás lehet. Az meg nem biztos, hogy jól fog fizetni.

2019. nov. 9. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kint sem a semmiért büntetnek.

Csak szigorúbban veszik a szabályok betartását és leszedik az utakról kelet-európai hulladék autókat és a szabályszegő sofőröket.

2019. nov. 9. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Bocsánat.Igen furgon.Én is ezt mondtam,hogy biztos nem a semmiért büntetnek..Azt én is gondoltam hogy a cég a hülyeségemet nem fizeti..Csak úgy írtam a mondatot ahogy én is kaptam.De itt a semmiért is büntetnek volt a lényeg.Mert én is ezt mondtam az illetőnek,hogy biztos csinál valamit,ha megbüntették.
2019. nov. 9. 12:12
 4/5 A kérdező kommentje:
Mindenesetre azt is mondta,hogy sokan ezért is hagyják ott már az elején.Mindenesetre én azért szeretnék belevágni.De lehet,elakadt ilyeszteni mert nő vagyok.
2019. nov. 9. 12:23
 5/5 anonim ***** válasza:
Ja és B kat. furgonban nincs tachnográf. Ami azt jelenti, hogy elméletben napi 24 órát gurulhat és a legtöbb megy is ennyit
2019. nov. 9. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!