Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Motorkerékpároknál mit értenek...

Motorkerékpároknál mit értenek pontosan a térdszög alatt?

Figyelt kérdés
Első motor vásárlás előtt állok. Kicsiben kezdek, így egy CBF 125-öst néztem ki. Az eladó kérdezte a magasságom(188 cm) a telefonos beszélgetés során. Mondta, hogy határeset lennék a térdszög miatt. Erről semmi értelmeset nem találtam a neten. Ki tudnátok fejteni mit jelent ez pontosan? Mire figyeljek?

2019. nov. 11. 22:06
 1/9 dirtboy ***** válasza:
Csak annyi méretben a kisebb köbbcentis motor általában kisebb méretű is, nem csak a blokk mérete tér el. A térdszögalatt arra gondolt hogy kényelmetlen lenne, nagyon be lenne hajlítva a lábad. Üléspozízió és lábtartó távolság nem kényelmes 188 centis embereknek. Magas embernek nem könnyű kényelmes motort találni.
2019. nov. 12. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A térdhajlatod által bezárt szög. Ha guggolsz, az kicsi szög, ha ülsz, az nagyobb, ha állsz, akkor az még nagyobb. Ha balesetezel és rossz irányba hajlik a lábad, az a legnagyobb, de ugyanakkor legfájdalmasabb is. Érdemes 180° alatt tartani. Motoron ülve általában a kis térdszög kényelmetlen lehet hosszútávon. Egy kis köbcentis motornál általában a lábtartó közelebb van az üléshez, ami csökkenti a térszöget. Hacsak nem choppert veszel, ott a legnagyobb a térdszög.
2019. nov. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 veterán vas ***** válasza:

#2!

Szerinted mire megy a Kérdező azzal az infóval, hogy "érdemes 180°alatt tartani" a térdszöget?

Mert ebbe a meghatározásba belefér pl. 170° ami egy chopper esetében még vállalható, de belefér a 20°is, ami már a "tankra hasalós" gyorsasági jellegű vezetéshez elfogadott.

Itt viszont egy kezdő vezetőről, és egy CBF 125 motorról van szó. Ebben az esetben, szerintem a 70°-90°közötti tartományban találja meg, a kényelmes és biztonságos pozíciót.

2019. nov. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

#3


Az egy vicc volt... Az előtte lévő mondattal együtt értelmezd.

2019. nov. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Tehát akkor érdemesebb egy chopperrel kezdenem? Korlátlan jogsim van, Kawasaki ZR-7-esen vizsgáztam, ami nekem még erősnek tűnt.
2019. nov. 12. 22:41
 6/9 dirtboy ***** válasza:
Olyan fajta motoron kezd ami neked bejön. Kényelemre lehet jó, magas embernek túraenduró is, supermoto is, chooper is de vannak emberek akik váltig állítják hogy nekik kényelmes több 100km ig a speed motor is. Felesleges ennyire rá repüpni erre a térsszögre aztán venni egy olyan motort aminek a stílusa távolál tőled és 2kmert nem tudsz majd úgy motorozni hogy elégedett legyél a vasaddal.
2019. nov. 13. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nézd, ha 2 m 20 centi vagy, akkot lehet tényleg érdemes chopperral kezdeni, de amúgy felesleges ennyire prioritizálni a térdszög dolgot. Én 2 m vagyok, először egy 125ös supermotom volt, utána egy túraenduro, most egy túra. Tapasztalatom szerint nekem a legtöbb esetben a minimum az a 830 mm-es ülésmagasság. Valahol ott van a kényelmes/kényelmetlen térdszög váltás számomra.
2019. nov. 13. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Akkor sincs baj, ha elkötelezted magad egy típus mellett.

A lábtartó áthelyezhető, az ülés emelhető-süllyeszthető..... szóval, van lehetőség kikísérletezni a számodra ideális térdszöget.

2019. nov. 13. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Így van, ez is igaz. Én a legutóbbi motoromnál csináltattam új nyerget, ami magasított volt, hogy a térdszög kényelmesebb legyen. Pár centit lehet változtatni így, de cserébe 50-100 ezer forint között van attól függően, mit és hol csináltatsz.
2019. nov. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!