Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Biciklire legális az irányjelz...

Biciklire legális az irányjelző szerelése?

Figyelt kérdés
2019. nov. 19. 14:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Legális de a kresz nem írja elő és senki se számít a használatára, így ha a szabályos kézjelzés helyett villogtatsz és elcsapnak ne csodálkozz és még a te hibád is lenne. Szóval vigyázz
2019. nov. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem tiltja semmi.
2019. nov. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

#1:

Ezeket az előírásokat szerintem nem a kresz tartalmazza.

Ha jól emlékszem irányjelző még a segédmotorkerékpárra sem kötelező. Akkor ha ott is kézjelzés nélkül csak villogsz és elcsapnak..?


Szóval érted :D

2019. nov. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

[link]


Nem kötelező, sőt még az ajánlott eszközök között sincs a kerékpárra szerelhető irányjelző.

Régen volt, még a 80-as években, amikor néhányan irányjelzőt fabrikáltak a biciklire, a rendőr meg leszereltette velük.

Nem volt büntetés, de teljesen logikus - nem biztonságos a használata, a biciklis emelje fel a karját, úgy jelezzen, a többi közlekedő is arra számít.

Egyszer láttam egy irányjelzővel szerelt biciklit, olyan halványan pislogott, hogy a napfényben alig lehetett látni, ráadásul hátranézés nélkül kezdett balra kanyarodni... no ezért haragszik a többi járművezető.

2019. nov. 19. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
3# most belém akartál kötni? Mert én is azt írtam hogy nincs a kresszben. De tökmindegy hol van vagy hol nincs előírva, a válaszom helyes, mivel az autósok a karjelzésre figyelnek, hiába indexelsz az senkit se fog érdekelni
2019. nov. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem akartam belédkötni, de ebbpl a logikából ugyanez levezethető a segédmotorkerékpárokra is. AZokat meg furcsa mód mégsem ütik el, ha kéz kirakás helyett irányjelzőznek...
2019. nov. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Igaz, igaz, szerintem ez olyan a magyar emberek felfogásában hogy 2 kerekü tekerős az canga azon nincs index, minden máson azt kell figyelni.
2019. nov. 19. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mondjuk ebben van valami :D
2019. nov. 19. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Alex Fly ***** válasza:

Ha szigorúan a szabályok szerint nézzük, akkor nem legális. A KÖHÉM-rendelet szabályozza, milyen kötelezően előírt láthatósági felszereléseknek kell lennie az egyes járműveken, ezen kívül felsorolja, melyek azok, amelyek ezek mellett még engedélyezettek. A kerékpár esetében az irányjelző egyik felsorolásban sem szerepel.

És mellesleg ha használod, akkor számíthatsz rá, hogy megtévesztő jelzés használata miatt szankcionál a fakabát.

A szabályozás egyértelmű: kerékpárral a kanyarodási szándékot karjelzéssel kell jelezni. Más -szabályos- lehetőség nincs.

2019. nov. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!