Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Negyedik forgalmi vizsga?

Negyedik forgalmi vizsga?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

18 éves lány vagyok. Háromszor buktam meg forgalmi vizsgán, szerintem 1 bukás jogos volt, kettő pedig olyan szőrszálhasogatás kategória. Lényegtelen, nem mondom azt hogy hibátlan vagyok és nem mutogatok ujjal a vizsgabiztosokra, biztosan bennem is van hiba. Ma lett volna a 4.vizsgám, de sajnos beteg vagyok és nem tudtam elmenni. Nagyon lassan haladok vele, a 30órát (+10potora a km miatt) 8 hónap alatt vezettem le, az oktatóm heti 1x1órára ért rá. Azóta váltottam. Most újra pótórákat fogok venni a következő vizsgáig aminek az időpontja valószínűleg megint vagy 1-másfél hónap múlva lesz. Tavaly szeptembertől húzódik az egész, teljesen kivagyok, esténként ezzel fekszek reggelente ezzel kelek, gyakran sírok emiatt, apukám fizeti az egészet de már ő is veszekszik velem, hogy miért nincs még meg..Sajnos 1 éve meghalt Anyukám és úgy kezdtem el az egészet, hogy valamit csinaljak, ne emésszen fel a gyász..és talan nem is érdekelt annyira az elejen de mostmár annál inkább..

Szerintetek fog ez menni valaha vagy adjam fel az egészet és az idegesség is megszűnne?akkora nagy kudarcként élem ezt meg, hogy már-már iskolába se akarok menni, mindenki kérdezi hogy na hogy állok a jogsival, aztán még mindig semmi..szörnyű érzés. Tudom, hogy nem emiatt fog összedőlni a világ..de mégis nagyon idegesít. :(


2019. nov. 25. 12:06
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Fog menni, igen! Ne add föl, annál nagyobb sikerélmény és büszkeség lesz végül :) Részvétem az anyukád halála miatt.


Amúgy nyilván édesapádnak sem könnyű, de segíthetne úgy, hogy elvisz vezetni. Egyrészt kellemesebb légkör lenne, kevesebb nyomással, másrészt lenne időd végigvenni a dolgokat. Ez persze akkor hasznos, hogyha vannak még gyakorolható dolgok, amik nem mennek magabiztosan. Ha már eddig eljutottál, ne hagyd abba szerintem. És legfőképp ne hasonlítgasd össze magad másokkal, mindenkinek mások az erősségei meg gyengeségei. Van akinek 2 hónap, van akinek több.

2019. nov. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia.


Először is, fogadd őszinte részvétemet! :(


Én igen is próbálkoznék. Nincsen ebben semmi szégyen sem. Rengetegen csak 3-4-5 alkalomra mennek át forgalmiból, illetve minden másból is. Ha vezetsz, próbálj arra koncentrálni. Ha már levezetted a kötelező óraszámokat, és a pótórákat, akkor a forgalmi vizsgán is úgy viselkedj, mintha egy átlagos óra lenne, csak nem ketten ültök az autóban, hanem hárman. A vizsgabiztosra te ne figyelj, hogy közbe beszélget az oktatóval. Csak a közlekedésre. ha megtanultad rendesen a kreszt, és idáig eljutottál, akkor ne hagyd abba. :) Van pár ismerősöm, aki ugyan így járt sajnos, és abba hagyta. 2 év után elévül minden. És kezdheti újra. :( Teljesen az egész tanfolyamatot az elejétől stb. Kivéve az elsősegély... De a kreszt ugyan úgy meg kell csinálni az elejétől és a vezetést is.


Én 14 éves fejjel elkezdtem a kismotoros jogosítványt 2012-ben. 5-ször sem sikerült a KRESZ. Talán azért, mert én nem tanultam meg normálisan, és nem vettem komolyan. Viszont az elsősegély meglett. 2015 novemberében elkezdtem a B kategóriát 17 évesen, januárban betöltöttem a 18-at de közben már vezettem. (E-learning-el csináltam a KRESZT) majd Május 2.-án 2016-ban meglett a jogosítványom. Pontosabban akkor kaptam kézhez. 4 év alatt rengeteget változtam míg 18 lettem. 3-4-szer legalább ki olvastam az elejétől a végéig a KRESZ könyvet, és csak utána iratkoztam be a jogsira. Én már mindent tudtam akkor. 75/75 max ponttal át is mentem elsőre, és nem izgultam a KRESZ-en. A forgalmin is átmentem elsőre. Szóval ne izgulj, nem mindenkinek van már 2-3-4 hónap alatt a jogsi, nekem is kb fél év volt. De megérte.


Ezzel azt szeretném Neked mondani, hogy tudom hogy nagyon fáj édesanyád halála (el sem tudom képzelni, hogy milyen szörnyű érzés lehet, de még nem is szeretném hosszú ideig :( ), de próbálj kizárni magadból mindent mikor vezetsz. Ne agyalj semmin, és ne gondolkodj. Csak a vezetés.


Apukádat is megértem teljesen, Neki is biztosan nagyon fáj, és a pénz is rosszul esik neki, de pont miatta próbálj meg ügyesebb lenni.


Tehát ha ismered a KRESZ-t, és tudsz vezetni, mert csak tudnod kell, hogy ha már ennyit levezettél, az érzéknek meg kell lenni hozzá, akkor a forgalmi vizsgán mindent úgy csinálj ahogy a KRESZ-ben le van írva, illetve ahogy az oktató magyarázta, mondta. Nem kell kapkodni sehova sem, csak lassan, na persze azért ne percekig tartson például egy parkolás. Sebességre figyelj oda, nem kell 50-el menni, elég ha 45-el mész. 50 alatt legyen picivel a mutató, akkor nem lehet baj. Valamint a sáv váltásra is figyelj! Ha belső sávból kanyarodsz ki egy fő útra, akkor belsőbe érkezzél, és utána térj ki a külső sávba (általános jobbra tartás ugye, + tanulókocsi csak a külső sávban közlekedhet, kivétel ez alól a balra kanyarodás például). Ha külsőbe érkezel akkor ugyan ez a fel állás. Külsőbe kell érkezni, és ha mondja az oktató hogy balra megyünk, akkor térj ki a belső sávba. (3 vagy többsávos út esetén értelemszerűen a bal szélső, kivéve ha 2 sáv kanyarodik balra, akkor a külsőbe kell érkezni. :))


Úgy hogy csak nyugodtan! Ne add fel, ne hagyd abba! Csak koncentrálj, összpontosíts, és meglesz az! :) <3

2019. nov. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!