Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Külföldi bírságot behajthatnak...

Külföldi bírságot behajthatnak-e rajtam?

Figyelt kérdés

A postás bedobott egy értesítőt,ami külföldi levéllel kapcsolatos.Biztos vagyok benne,hogy az olasz nyaraláskor elkövetett gyorshajtásról szól.Mi történik akkor,ha nem fizetem be?Van-e elévülési idő?

De az is eszembe jutott,hogy a postán nem veszem át azzal az indokkal,hogy a címzett elköltözött/elhunyt időközben.Akkor visszaküldik a levelet és mi történik?Kiküldik megint?

Tudom sok a kérdés,de eléggé aggaszt a dolog.



2019. nov. 26. 20:11
 1/9 anonim ***** válasza:

nem egyszerűbb befizetni?


most komolyan, ennyire földhöz vág az a 15-20ezer ft? 👍😂

2019. nov. 26. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ha ennyi az nem feltétlenül baj, inkább amiatt aggódom, hogy több ezer euró. Olvastam a neten ilyen sztorikat.
2019. nov. 26. 20:26
 3/9 anonim ***** válasza:
85%

Behajtják, ne reménykedj. Ha húzod az időt, csak további plusz költségeket generálsz magadnak. Még véletlenül se gondold hogy azzal meg lehet úszni bármit is hogy nem veszel át egy hivatalos levelet.

Egyébként meg tudod mit? Ne csak akkor legyél bátor amikor a pedált kell nyomni, akkor is legyél tökös amikor a csekket küldik.

2019. nov. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%
Tipikusan suttyó mentalitás. Èn vagyok a májer, küldöm neki az autót, megmutatom milyen király vagyok külföldön, de a farkam mégsem akkora hogy vállaljam a következmènyeket :D
2019. nov. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nyugi, ha tudod, hogy nem vagy egy idióta barom, aki 30-as tablanal 95-tel pirít el és véletlenül sem próbálja betartani a kötelező haladási irány, mindkét irányból behajtani tilos és egyéb érdektelen táblákat, akkor nem többezer euróról fog indulni a sztori. Én is belementem egy francia traffipaxba 60 helyett 73-mal, tizenvalahányezer forintom bánta, van ilyen. Az ember egyenes gerinccel vállalja és fizet.
2019. nov. 26. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
en is kaptam mar Ausztriabol buntetest. 45 euro volt, mert egy 100-as korlatozasnal 118-cal villantott le. na puff neki. kifizettem. vallald a kovetkezmenyeket. a multkor is szerencsem volt. nem figyeltem hogy 60-as tabla van, es a nemeteknel orszaguton 100 a megengedett, erre a kanyar vegen ott trafiztak. azt mondta a rendor bazi szerencsem van, hogy mivel meglattam oket es fekeztem, mert igy csak 82-vel kapott le. 30 eurom banta, de ha valojaban a 100-zal fotozott volna le, 1 buntetopont, 1 honap eltiltas, es 100 valahany euro lett volna. mondtam neki hogy igen tudom az en hibam de ez van.
2019. nov. 27. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 b1812567 ***** válasza:
Ha nem fizeted ki, a végén jóval többe fog kerülni. Változó, de lehet, hogy egyszerűen átadják egy követeléskezelőnek, aztán még azoknak a nem túl szemérmes díját is te fogod fizetni.
2019. dec. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Slowrider ***** válasza:
Az olaszoknál vigyázni kell ezzel, mert simán el tudják kobozni aztán az autót a következő olaszországi látogatásodnál, ha nincs befizetve a büntetés.
2019. dec. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
külföldről jött bírságot nem kell kifizetni ne aggódj és ne higyj el minden mesét
2021. dec. 29. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!