Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ezzel más is van így?

Ezzel más is van így?

Figyelt kérdés

Tegnap volt napra pontosan 2 éve, hogy megszereztem a vezetői engedélyem és mikor eszembe jutott, gondoltam kitöltök egy KRESZ tesztet és lecsekkolom, hogy le tudnék e újra KRESZ vizsgázni. Az eredmény azonban tragikus volt, 10 ponttal kevesebbet értem el, mint amennyivel át lehet menni.

Egyedül a 3 pontos kérdésekbe nem hibáztam bele. Nem is akartam hinni a szememnek így gondoltam újra próbálom: ekkor már 15 hibapont...

Harmadjára pedig 12😬


Ezzel más is van így, vagy ez nem normális?



2019. nov. 29. 08:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Vezettél az elmúlt 2 évben? Foglalkoztál Kresszel bárhogy? Az normális, ha az ember felejti, amit nem használ. Sajnos, az is megfigyelhető, hogy a közlekedők egy része hiába vezet, elfelejti a kreszt, és ha baleset van, büntetést kap, akkor még ő értetlenkedik. Csak nézz vissza itt pár kérdést, mennyire nincsenek tisztába az alapokkal. Volt olyan kérdés, hogy balra kanyarodáskor ki volt a hibás balesetnél, vagy rokikártyával sárgaval felfwdtett helyre parkolt, miért büntették meg ezért, stb. Érdemes a kresstel időnként foglalkozni, 1-1 közlekedési szituációt, amibe részt veszel, átgondolni, hogy ott mi a szabályos, stb. Akkor nem felejted el.
2019. nov. 29. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Természetesen vezetek, Ráadásul napi szinten...

Nem ilyen kérdéseket rontok el, hogy mi az a jobbkéz szabály vagy mit jelent ez a tábla meg az, hanem a műszaki ismeretek meg ezek a melyik járművet hol szabad megelőzni (például nem tudtam, hogy előzni tilosnál (záróvonal, folytonos vonal) nem lehet biciklist sem előzni)

Általában a gyakorlatban ezeket a helyzeteket nem a KRESZ szabályainak megfelelően kezelem, hanem inkább az akkori megítélés alapján (ha biztonságosnak tartom akkor traktort is megelőzöm záróvonalon)

2019. nov. 29. 10:44
 3/5 anonim ***** válasza:
És még van aki azt mondja nincs szükség az utánképzésre, meg az időszakos újravizsgázásra...
2019. nov. 29. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Sokan vannak ezzel így, mert csak bemagolják a kreszt és úgy pár hét után elveszik a tudás.

Amit sokszor használsz, az persze megmarad (pl. elsőbbségi szabályok), de a ritkábban használt szabályok elvesztek.

2019. nov. 30. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Bizonyos részletszabályokra van, hogy nem emlekszem pontosan, főleg a műszaki ismeretek terén, pl. most bizonytalan vagyok, hogy a minimális profilmélység hány milliméter. Vagy mondjuk hogy Gyermekek! veszélyt jelző táblánál 30 vagy 40 a limit és milyen időszakban. Más kérdés, hogy ilyen esetekben igyekszem a biztonságos irányba tévedni.


Megjegyzem, 16 eve rendszeresen vezetek, egyetlen jeges úton kicsúszást leszámítva balesetmentesen és olyan egzotikus közlekedési kultúrájú helyeken is gond nélkül megy a vezetés, mint Albánia vagy a posztszovjet térsèg nagyvárosai.

2019. nov. 30. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!