Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mikor érdemes elkezdeni a...

Mikor érdemes elkezdeni a jogosítványt? Többi lent

Figyelt kérdés

2020ra tervezem hogy megszerezzem a jogsim.

Nagyjából úgy szeretném hogy már júniusban meglegyen és vezethessek.

Mikor kéne elkezdenem ha júniusra szeretném, és nem buknék semmiből? (Legyen is így🙏)


18F



2019. dec. 2. 20:14
 1/9 anonim válasza:

Minél előbb. Ez egyrészt rajtad múlik, hogy a kreszt, elsősegélyt milyen hamar tudod megtanulni, másrészt majd az oktatótól, hogy mennyi diákja van, mennyire rugalmas.

Én azt mondom, hogy a kreszt, kényelmesen 2 hét alatt is meg lehet tanulni, + vizsgaidőpont. Legyen mondjuk 1 hónap. Az elsősegély hamar megvan, legtöbb helyen tartanak egy pár órás tanfolyamot, aztán rá pár napra vizsga. A vezetés része az ami kiszámíthatatlanabb, törekedj arra, hogy rugalmas, jófej oktatót válasz. 3 hónap alatt, ha minden héten tudsz menni megvan az is.

Nekem a kresz, elsősegély 2 hónap leforgása alatt meg lett, a vezetéssel viszont jó 5 hónapig sz*ptam, mert volt, hogy az oktató nem tudott hetekig vinni vezetni..

Sok sikert!:)

19L

2019. dec. 2. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Már késésben vagy...
2019. dec. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Amikor megvan rá a pénzed!
2019. dec. 2. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Minél előbb, akár ma.


Én anno júliusban kezdtem a kreszt. De mivel egy kresz vizsgát le kellett mondanom és 2x buktam a forgalmit, így márciusba lett csak meg a jogsim.

2019. dec. 3. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha e-learninget kérsz, akkor akár én, 8 nap alatt is végezhetsz. Az autós sulin múlik, hogy mennyi idő múlva kapsz vizsagidőpontot a kreszre. Nekem 3 héttel azutánra adtak, hogy végig vittem a tananyagot! Viszont én nem halogatnám. Azt hallottam, aki Június, júliusban akar tanulni vezetni., legkésőbb Márciusban intézkednie kell. Mivel Te nyárra túl akarsz lenni rajta így minél előbb menj. És egy jótanács... Légy határozott és ne hagyd magad lerázni, esetleg, ha van ismerős (oktató, vagy tanuló) akkor tájékozódj. Kérj oktató telefonszámot már a kresz vizsga előtt. Ha nem akarnak adni, akkor mondd, hogy de neked sürgős. Nekem a kresz vizsga után adtak csak telefonszámokat. Ez volt Július 15-én. November 15-én kezdtem el a vezetést, mert a kiszemelt oktatómra sokat kellett várni, és nem tudtam, hogy mennyivel előbb kell intézni. Azt hittem megy mint a karikacsapás... Erre figyelj oda. Ja, és orvosi papírral menj. Nálunk annélkül nem is iratkozhatsz be.
2019. dec. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Kb most, es ha szerencsed van meg lesz juniusra. En novemberben kezdtem, es juliusba lett meg, pedig nem buktam semmibol, es nem is halogattam.
2019. dec. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én annak idején 2017-ben novemberben mentem orvosi vizsgálatra, december közepén tettem le a kreszt és január végén kezdtem a gyakorlati órákat... Úgy, hogy az oktatóval már december közepén, a kreszvizsga után rögtön lebeszéltem az első szabad időpontot. 1,5 hónap volt a várólista... Persze a karácsony/újév közrejátszott. Április végén tettem forgalmi vizsgát, végül egyéb okok miatt (munkaszüneti napok, akármi), majdnem két hetet kellett várnom a jogosítványra (elvileg pár munkanap alatt kész). Vagyis a kreszt november végén kezdtem, a jogosítványomat pedig a következő május elején vehettem kézbe...

Azzal nyertem időt, hogy amíg nem ért rá az oktatóm, elmentem elsősegélyre. Ennyi.


Egyébként szerintem igaza van annak, aki azt mondja, hogy már "elkéstél", szerintem legkorábban nyár közepén lesz jogsid.

19F

2019. dec. 9. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem hinném addigra meg lesz, Az egy dolog te neked minden sikerül , kresz vizsga, elsősegély, vezetés , ha nincs autó , oktató csúszik az egész, és még az okmányirodás vacakolás (valami más neve van már) az év az stimmel

Ezen a héten vizsgázok kreszből én is örülnék júniusnak

2020. jan. 6. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Tegnap.
2020. febr. 17. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!