Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Útdíj fizetési információk?

Peti0372 kérdése:

Útdíj fizetési információk?

Figyelt kérdés
Üdv. Olyan problémám kérdésem lenne hogy, körülbelül 1-hónapja az egyik rokon meglátogatott bennünket. Vonattal érkezett, Győrben szállt le. Én Sopron mellett lakom, ezért gondoltam elmegyek érte. Ritkán járok Győr környékén ezért GPS-es segítséghez fordultam. Elhagytam Csornát utána a GPS felvitt az M85-ös autóútra. Figyelmetlen voltam. Nem figyeltem a táblákat hogy milyen úton vagyok esetleg fizetős-e. Természetesen a büntetés ki lesz fizetve! Viszont sajnos 2x is így jártam. Amikor hoztam a rokont valamint amikor vissza vittem. Ez ugye 2x-2 út. Azt szeretném kérdezni tőletek hogy így 4 csekkre (büntetésre) számítsak vagy csak kettőre? Tegnap érkezett egy valamint ma is kaptam egyet.. Válaszokat előre is köszönöm!
2019. dec. 7. 12:24
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
hányszor mentél át kapu alatt?? nah annyi csekkre számítsál,mert annyit kell kifizetned! Amúgy meg állítsd be a gps-t,hogy fizetős útra ne vigyen.
2019. dec. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 belapus ***** válasza:
Egyrészt, amit az első válaszoló ajánlott, másrészt idén már a fizetős útszakasz igénybevételének megkezdése után 60 percig pótdíj mentesen lehet engedélyt vásárolni.Olcsóbb lesz/lett volna így.Ráadásul, ha a "hoztam-vittem" között nem volt 10 nap, akkor a mostani 60 egynéhány ezer helyett megúsztad volna 3 000 forint körüli összegből.
2019. dec. 7. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Lehet kérelmezni a pótdíjmaximalizálást. Így csak 2 pótdíjat kell befizetned, tehát "csak" kb. 30 ezret.
2019. dec. 7. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi; mivel gondolom, hogy egy-egy forduló egy naptári napon belül történt, és eszerint nem ugyanazon a napon volt az elhozás és az elvitel.

Egy naptári napon belül, egy rendszám alapján, csak egy pótdíj szabható ki; akárhány fizetős úton jársz, akárhány ellenőrzőpontnál haladsz el.

„7/A. § (4) A jogosulatlan úthasználatért megállapított pótdíj rendszámonként, naptári naponként legfeljebb egyszer szabható ki.”

36/2007. (III. 26.) GKM rendelet az autópályák, autóutak és főutak használatának díjáról


A rendelet hatályos teljes szövege elolvasható

itt: [link] , vagy

itt: [link] .

2019. dec. 7. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!