Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Milyen büntetésre számíthat...

Milyen büntetésre számíthat az illető?

Figyelt kérdés

Rögtön úgy kezdeném, hogy Szerbiában élek, nálunk a kezdő sofőrök próbajogsit kapnak 2 évre, amivel szigorúbbak a büntetések, és nagyobbak a korlátozások. Nem tudom, hogy Magyarországon van-e ilyen.


Az történt, hogy az egyik osztálytársam (18 éves lány) nevezzük Emmának. Emmának próbajogsija van, és lakott területen belül ittasan (0.60-at jelzett a szonda) 80-100-zal hajtotta egyik barátja (nevezzük Andrisnak) autóját, és felcsavarodtak egy fára, kigyulladt az autó, Emma kimenekült, és magára hagyta az eszméletlen Andrist, aki valószínűleg füstmérgezést kapott, és brutálisan megégett a bal keze, háta, és a feje. Emma visszament az autóhoz, mire Andris valami csoda folytán kiszállt az autóból. Majd a mentőautóban ismét eszméletét vesztette. A kórházban mesterséges kómában tartották, mert akkora fájdalmai voltak. A rendőröknek Emma úgy adta elő, hogy Andris vezetett, és ő csak utas volt. Ez már alapjában véve egyértelműen hazugság, mert Andris a feje jobb felét verte be, és ott kezdett vérezni, tehát ha Andris vezet, nincs mibe bevernie a fejét. Andrist megműtötték, de kellett volna mégegy műtétet csinálni, mert nem találtak elég bőrt. A 2. műtétre várakozva Andris (egy nagyon jó barátom) meghalt. Andris halála után 1 nappal Emma bevallotta, hogy ő vezetett.


Lehet, hogy ez az egész hihetetlennek tűnik, de igaz sajnos. Én, és a többi barátja egy nagyon jó barátunkat és egy nagyon jó embert veszítettünk el, aki mindig segített ha baj volt, és mindent, amije volt, megosztott másokkal. A barátnője is, és a családja is egy nagyon jó embert, és a fiukat veszítették el.


Tudom, hogy más a törvény a 2 országban, de azért valamit szeretnék tudni arról, hogy milyen büntetésre számíthat Emma. Ha valaki tud bármi hasznosat mondani, megköszönném.



2019. dec. 10. 22:08
 1/2 A kérdező kommentje:
Kifelejtettem, hogy a fiú 21 éves volt.
2019. dec. 10. 22:11
 2/2 anonim ***** válasza:

Sajnálom a történteket...

nem fog túl sokat kapni.

Lásd Rezesova ügy: szinte ugyanaz: gyorshajtás, pia, égés, halál....

[link]


Bár az emberek szemében ez gyilkosság - mi más volna? A törvények szerint kevesebb a büntetési tétele az ilyen eseteknek mint a gyilkosságoknak.


A kapitány aki a Hableányt hullámsírba küldte szintén meg fogja úszni néhány évvel.

2019. dec. 10. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!