Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Fura kérdés "Mi a teendő ha...

Fura kérdés "Mi a teendő ha majdnem elütik az embert? "

Figyelt kérdés

Konkrétan az eset, úgy történt, hogy sétáltam át a zebra közepén, egy három sávos úton. A középső sávban lévő autó előtt már elhaladtam, amikor az utolsó sávban haladó autó is lelassított (szinte állóra), így feltételeztem a zebra előtti megállását (én is rendelkezem jogosítvánnyal). De amikor az előtt az autó előtt is folytattam az utam mégis lassan gurult tovább a zebrára úgy, hogy én konkrétan már előtte álltam.

Csak azért lett komolyabb baj mert odafigyeltem és gyorsan reagáltam. Sikerült átugranom a kocsi előtt, bár még így is megtolta a levegőben a jobb lábam, ami azért rendesen végigcsúszott a kocsi jobb orrán és kis híján felborultam.

Lényegében személyi sérülés nem történ (ezt sajnos csak rajtam múlt) de azért lökött a jobb lábamon rendeset az autó. Ami igazán felháborított benne, hogy először még csak meg sem akart állni, csak azért állt meg mert én a kocsi mellett már a járdáról erősen gesztikuláltam felé.

Nyilván ott elég rendesen kikeltem magamból és elhordtam a sofőrt elég sok mindennek amire nem vagyok büszke.


Ha egy idős ember vagy egy gyerek lett volna ott helyettem akik kevésbé veszik észre vagy nem tudnak elugrani előtte, rajtuk keresztül ment volna. Ezért is zavar, hogy nem igazán tudtam mit kezdeni utána a helyzettel. Hívhattam-e volna esetleg rendőrt, lett-e volna értelme ennek, eljárást indítanak-e ellene vagy bármi retorziója lett-e volna annak, hogy kishíján elgázolt egy embert? Tudtam-e volna bármit is tenni, úgy hogy nem sérültem meg, viszont az ilyen idióta a következő zebrán gond nélkül elcsaphat valakit, és szívesen tettem volna ez ellen, mert Budapesten egyébként is borzalmas gyalogosként még egy zebrán is átmenni. Legalább eggyel kevesebb idióta lenne az utakon.

És most nyilván nem olyan megoldásokra gondolok, hogy verjem meg, mert még ha meg is érdemelné az akkor is bűncselekmény.



2019. dec. 12. 18:19
 1/3 anonim ***** válasza:

ha megvan a rendszám akkor feljelentés.

persze a megverés nem mindig opció, sok benne a kockázat :) de ezek egyedül abból értenek.

Az ilyennek mikor a kocsijába rugok vagy ütök, még neki áll feljebb, akkor már csak ki szoktam röhögni.

2019. dec. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Anyázol, az természetes, mert ott megy ki a stressz és a sokk. Ne szégyelld magad emiatt.


Mivel "majdnem" történt, ezért kb. nem tehetsz semmit. Bármit teszel, az önbíráskodás és csak te iszod meg a levét.

2019. dec. 12. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Rendőrségi feljelentés.


Nyilván "bemondásra" nem fognak vele semmit csinálni. Szemtanú vagy kamerafelvétellel már van esély, hogy megbüntetik.

2019. dec. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!