Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha van valakinek B, BE és C,...

Ha van valakinek B, BE és C, CE kategóriás jogosítványa, de csak 1. -es EÜ. -t csináltat akkor melyik kategóriák maradnak meg?

Figyelt kérdés

Ha van valakinek B, BE és C, CE kategóriás jogosítványa, de csak 1.-es EÜ.-t csináltat akkor melyik kategóriák maradnak meg?

A C-hez 2.-es EÜ. kell.

EÜ.= orvosi alkalmassági, vagy egészségügyi alkalmassági papír


Illetve ha később megcsinálja a 2-es EÜ.-t akkor visszakapja minden kategóriáját?



2019. dec. 29. 10:06
 1/3 anonim ***** válasza:
49%

BE.


Nekem véletlen az okmányirodába 1-es eüt írt be a néni, aztán csak a BE lett beírva, aztán szóltam és megírta 2-es eü alapján és visszajött a BE CE.


Szóval már megvan az a jogsi a rendszerbe, csak eltíltás miatt veszhet el.


21/f

2019. dec. 29. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
49%

HA 2-es Eüd van, akkor hivatásos jogosítványnak minősül, 5 évre lesz érvényes és akkor van C és CE is.

1-es Eüvel 10 évre kapod meg bizonyos életkor alatt, viszont csak a B és BE lesz érvényes.

Ha később megint megcsinálod a 2-es Eü-t, visszakapod a C,CE kategóriát is, az el nem veszik, csak átmenetileg nem volt érvényes.

2019. dec. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Pontosan úgy van, ahogy a 2-es válaszban olvasható.


Csak azért írok, mert volt már ilyen esetben kérdés a kapott vezetői engedéllyel kapcsolatban. Ha még csak fontolgatod, lehet, hogy téged is meglep.

Onnan tudom, hogy megkérdeztem az engedély átvételekor, és a hölgy tudta a magyarázatot. Aki viszont kérdezte itt, annak semmit nem tudtak mondani.


A korom miatt már úgysem használom a „C”-t, ráadásul csak 2 évre kaptam volna a 2. orvosi alkalmasságit; pontosabban alig több mint 1 évre, a születésnaphoz igazítás miatt. Az 1. alkalmasságit névleg 3 évre adták, a születésnaphoz igazítás miatt is maradt több mint 2 év, ezt kértem.

A kapott vezetői engedélyen nyoma sincs a „C1”-nek, „C”-nek.

A hölgy elmondta, hogy nem lehet mit melléjük írni. Ha csak a vizsga időpontját írnák a 10. oszlopba, akkor úgy tűnne, érvényes, ráadásul sose jár le, pedig nem kértem a hozzávaló orvosi alkalmasságit. Mivel az orvosi alkalmassági időpontja nem külön-külön vonatkozik kategóriákra, nem írhatnának a 11. oszlopba más dátumot, mint pl. az érvényben maradt „AM”, „A1”, „A2”, „A”, „B1”, „B” kategóriákhoz; akkor pedig érvényes lenne. Így tiszta sor, nem érvényes, úgy néz ki, mint pl. a „D”, amiből sose vizsgáztam.

Jövőre lejár, mennem kell alkalmassági vizsgálatra. Időközben betöltöttem a 70. életévem, így mindegy melyiket csináltatom, mindkettő csak 2 évig érvényes. Az legalább csonkítás nélkül meglesz, mert már beszinkronozódtam a születésnapos lejárathoz. Úgyhogy a 2. alkalmasságit fogom csináltatni, az egészségem felől lehetne 5. csoportú is, ha lenne (a jogszabályalkotók nem számoltak velem); az időtartam miatt úgyis mindegy, hadd legyen ott mindegyik, időpontokkal.

Bár, rajtam kívül senki se látja. Már nem tudom hány vezetői engedély cserét (és hozzá orvosi alkalmasságit) csináltattam feleslegesen, egy rendőrt se érdekel, vagy 40 éve, hogy igazoltattak. Sorra megcsináltatom, aztán leadom, megsemmisítik. Még azon is elgondolkodtam, hogy csak azután csináltatok, ha esetleg rajtakapnak.

2019. dec. 30. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!