Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Vannak ezek a családos parkoló...

Vannak ezek a családos parkolóhelyek felfestve. Oda hány gyerektől lehet beállni? :D

Figyelt kérdés

Amúgy komoly a kérdés. Van erre valami szabály?

Én egy szem gyerekkel sosem éreztem, hogy szükségem lenne a nagyobb helyre, ezért eszembe se jutott oda állni. De egyébként nyugodt szívvel megtehetném? Vagy mégsem?



2020. jan. 3. 21:34
 1/9 anonim válasza:
48%
Szerintem 1 gyermekkel is lehet használni,mivel kell hely ahhoz, h kivedd a babaülésből.
2020. jan. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nincs szabály és nem is büntetik ha valaki gyerek nélkül odaparkol. Amúgy csak szélesebb mint a többi.
2020. jan. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
34%

Szerintem inkább a gyerek korától függ.


Nekünk kisgyerekünk van, ahhoz, hogy be tudjam tenni és kötni az ülésbe, ahhoz viszonylag szélesre kell nyitni az ajtót, ezért állok oda. Kicsit nagyobb gyereknél, aki egyedül száll ki meg be, el tudom képzelni, hogy eleinte odafigyelés nélkül nyitja az ajtót, így megintcsak nem árt úgy parkolni, hogy ne vágja neki a szomszéd autónak. De nagyobb gyereknél, amelyik már kultúráltan és önállóan száll ki és be szerintem sok értelme nincs.


Amúgy szabály nincs rá. A KRESZ-ben nincs ilyen kategória. Az áll oda, aki akar, csak hát bunkóság jogosulatlanul használni.

2020. jan. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Nyakasparasztgazda ***** válasza:
23%
Egy gyermek minimum...aki ott is van
2020. jan. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
48%
Nincs ilyen kresz szabály, tehát senki nem fog megbüntetni, ha jogosulatlanul állsz oda. Max. néhány rosszalló tekintetet és megjegyzést kaphatsz.
2020. jan. 3. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Tomcatters. ***** válasza:
49%

Ez az egész az U.S.A ból indult, mert ott minden francért feljelentik az embert....

Családi parkoló tulajdonképpen nem is családi parkoló.

Lényeg, U.S.A ba jelentgették a nagy áruhazakat az auto tulajok, hogy össze-vissza ütik a parkoloban az autókat....

Na most az állhat oda, aki tudja, hogy, kelleni fog neki a nagyobb ajtonyitasi hely, babakocsi ki/be vétele miatt, továbba, ha te azzal a céllal mész be a boltba , h veszel egy 6000cm plazmatévét vagy pónilovat... stb, akkor is jogosan használhatod. Tulajdonkeppen ennyi...

2020. jan. 3. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
32%
Én mindig oda állok. Gyerekem még nincs, de majd akarok kettőt. Addig megelőlegeztem magamnak.
2020. jan. 4. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
30%
valóban nem tilos odaállni, csak tahóság attól elvenni a helyet, akinek tényleg kéne. bár átlagban megfigyelhető, hogy azoknak kell nagyobb hely: 1. akik dagadt disznók és nem férnek be másképp az autóba. 2. nem tudnak parkolni. 3. lusták 5mrel többet sétálni. lehet lepontozni, de ez így van.
2020. jan. 4. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
#8: Vagy pedig 2/3 ajtós autójuk van, mint nekem, aminek hosszabb az ajtaja ezért nagyobb hely kell, hogy ki tudja nyitni normálisan az ember
2020. jan. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!