Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hűtős kamionosok, hogyan...

Hűtős kamionosok, hogyan szokják meg hűtő zaját alvásnál?

Figyelt kérdés

Érdekel ez a fajta munka, friss jogsis vagyok. De nem értem, hogy nem másznak a falra a zajtól? Én akkor nem tudok aludni ha a másik szobába megy halkan a tévé. Vagy arra felkelek, hogy a szomszéd indítja a benzines autóját.


Füldugót lehet használni? Elvégre ha leáll a hűtő és nem veszi észre akkor árúkár elég jelentős.


2020. jan. 18. 23:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

ha ennyire érzékeny vagy a hangokra akkor nem csak a frigo zajától nem fogsz tudni aludni.

A parkolóban szinte állandóan mozgás van, vagy érkezik valaki, vagy indul és termeli a levegőt, vagy csak simán piál és közben hallgatja a zenét. A többi - főként éjszakai - lényről már nem is merek említést tenni...

2020. jan. 19. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
81%
A normális kocsik fülkéje hangszigetelt. Meg kapni füldugót.
2020. jan. 19. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
86%
A hotelszobákban lévő hűtők is hangosak. Főleg amikor percenként ki-be kapcsolt, mert teleraktam (nyári) szobahőmérsékletű üdítővel. De reggelre lehűtötte.
2020. jan. 19. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A fülkében nem annyira hangos, mint mikor mész vásárolni a Pennybe és ott elmész mellette.

Belföldön nem fog zavarni, mert soha sem fogsz aludni benne, mert vagy vezetsz vagy rakodsz. Nemzetköziben pedig nem a hűtő miatt nem fogsz aludni, főleg!

Nincs szakmád?

2020. jan. 19. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

3-as!


Az új kamionok jól szigeteltek igen, de a régebbi kamionok még annyira nem. Emlékszem mikor megkaptam a legújabb DAF-omat. Nyitva volt az ajtó, járt mellettem egy másik kamion motorja. Fú de zavart, mert olvastam volna közben. Becsuktam az ajtót, semmilyen zajt nem hallottam kintről. :D


4-es!


"Belföldön nem fog zavarni, mert soha sem fogsz aludni benne, mert vagy vezetsz vagy rakodsz."


Ezt honnan veszed? Miért ne aludna benne? Maximum csak akkor nem, ha pl a Spar-nál van és egy nem hálófülkés pótos Scaniával jár. De amúgy belföldön is a hetelés a jellemző. Amúgy az 561/2006/EK rendelet szerinti vezetési- és pihenő idők betartása BELFÖLDÖN IS KÖTELEZŐ! Ergó ha hetelős belföldet csinál nem csak vezetni és rakodni fog, hanem a kamionban aludni is.

2020. jan. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

miféle hangszigetelésről beszéltek úgy mégis? A legújabb DAF-al járok, de annyira minimális a hangszigetelés, mert lehetetlen ennél jobban... akarva vagy akaratlanul is beszűrődik a zaj. És tök mind1 mennyire szigetelt, a hűtő ott fog üvölteni mögötted, de nem a hangosság zavaró, hanem hogy mély is, és ráadásul pulzáló a mély...


Amúgy meg ha hiszed ha nem, a monoton zaj a legjobb altató, mert gyorsan hozzászoksz, ezért is szoknál hozzá sokkal előbb mint a szomszéd tvjéhez, mert a TV nem állandó hangszintes, ha pl valakik beszélnek mellettem az is iszonyat zavaró, ilyenkor inkább bekapcsolom az állóklímát hadd zakatoljon, mert az monoton zaj és sokkal jobb.


A hűtőhöz is könnyen hozzá lehet szokni, mert általában egyszintű a hangzása, inkább akkor lehet szar ha be meg kikapcsol, ha állandóan megy az a jobbik verzió. Én egyetlen egyszer mentem hűtőssel, amikor bekapcsolt felébredtem rá minden alkalommal, de utána gyorsan visszaaludtam.


A hűtősök azt mondják amúgy hogy akkor ébrednek fel inkább ha nem megy, mert akkor valami baj van :D

2020. jan. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!