Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Átmentem a piroson, ha baleset...

Átmentem a piroson, ha baleset lett volna csak a B jogsim veszik el? ( felvettem kamerára, link )

Figyelt kérdés

Lementettem mi is történt velem ma délután. Mázli, hogy piros-sárgán nem jött jobbról vagy balról senki s a gyalogosoknak is piros volt. Kifogást felesleges írni, kiegészítő zöld jelzés pirosra váltásának nincs figyelmeztető jelzése. Ha baleset van az az én saram.


Viszont érdekel, hogy akkor a páv-ot meg a teherautó jogsit is bevonják? ( persze ez utóbbi elméleti, egy ilyen után utcára sem mennék ki többet és remélném, hogy rám rohad a műanyag lakat ).


Itt a videó : https://www.youtube.com/watch?v=1jOf8i61P7g


Pont oda tettem a mobilom, elnézést ha bezavar.



#videó #felelőtlenség #figyelmetlen #többetnemkénevezetni
2020. jan. 20. 17:58
 1/8 anonim ***** válasza:
46%
Kemény gyerek vagy, nem is lassítottál. Nem tudom, mely kategóriákat veszik el, de ha kiirtasz így egy családot, akkor még börtön is lehet belőle.
2020. jan. 20. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
sztem csak bűntetőpont és pénzbírság, de függ a baleset súlyosságától
2020. jan. 20. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
37%
Nem tudom, de ez engem is érdekel. (Kíváncsiságból)
2020. jan. 20. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

18 pontból 9-11 körül kaphatnál. Ha ittas voltál, akkor azonnal ugrik.


Ezt nagyon megúsztad, mert:


1. Nem buktál meg rendőr előtt, aki a piroson áthajtást közúti veszélyeztetésnek itélheti meg.

2. Nem okoztál balesetet, így rendőr sem kellett.

3. A videó elejétől piros a lámpa, arra számítottál hogy mire odaérsz már sárga lesz? Nem teljesen értem itt a piros-sárga szöveget.

2020. jan. 20. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Bocs, ami neked fontos és lemaradt:


Büntetőpontokat jogsira kapod, nem kategóriára. Személyautóval begyűjtött pontos a céges teherre is vonatkoznak.

2020. jan. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
mehhh... erre szoktam jönni bicajjal a Virág utcán... na legközelebb jobban figyelek.
2020. jan. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nos, nem számítottam semmire attól tartottam, hogy jobbról vagy balról nem e jön valaki piros-sárgán.


Ahonnét kezdődik a felvétel néztem rá a lámpára és akkor még zöld volt a kiegészítő ami csak a balra kanyarodást nem engedélyezi, egyenesen s jobbra mehettem volna a hatálya alatt.

Ez kb. életem legnagyobb szabálytalansága bár ciki, 22 éves vagyok, szóval le kéne szoknom a vezetésről így valakinek baja lesz.

2020. jan. 20. 19:59
 8/8 anonim ***** válasza:

100 ezer forint jár a pirosért. Onnan tudom hogy csúsztam már bele. Még sárgán akartam, piros lett. Plusz ugye büntetőpont.

Viszont hogyha emiatt baleset lesz a kimemeteltől függően ülhetsz is érte.


Tudod. Autóban ülve mindig egy drótkötélen táncolsz. Egyik oldalt a börtön, másik oldalt a temető. A nézőközönség meg szúrkol hogy megcsússz.

2020. jan. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!