Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ez a kis szöveges tábla...

Ez a kis szöveges tábla elegendő figyelemfelhívásként a fizetős parkolóra?

Figyelt kérdés

A mai napon belefutottam egy ilyen pofátlan parkolóba, ahol azt hittem, hogy nem kell fizetni, de mégis kellett. Bár láttam a parkolójegy automatákat szétszórva az úton, úgy gondoltam, hogy azok a főúton lévő párhuzamos parkolóhelyekre vonatkoznak. Ezt a gondolatot 3 dologra alapoztam:

1. A parkoló mellett egy étterem található.(tudom, ez kb. semmit nem jelent, a legtöbb étteremnél fizetős a parkoló)

2. Az étterem egy 10 emeletes lakótömb földszintjén van. Lássuk be, ebből már nem is annyira hülyeség feltételezni, hogy ingyenes. Elvégre elég gáz lenne, ha reggel 8-kor el kéne húznod otthonról, mert másképp fizethetsz a saját "udvarodban" hagyott kocsiért.

3. Nem találtam semmilyen táblát, ami a Parkoló Zónára hívná fel a figyelmet. Persze végül megpillantottam egy Parkoló Zóna vége táblát, de a kezdetét semmi nem jelölte. Kivéve ezt a kis szutyok táblát, amit a kocsiból nem látsz rendesen, és hacsak nem vagy időmilliomos, nem mászol át az út túloldalára elolvasni.

Erről lenne szó egyébként:

[link] ,21.6220078,3a,15y,123.22h,88.83t/data=!3m6!1e1!3m4!1snt8iwuOFVlfgub6EU2HbNw!2e0!7i13312!8i6656

Szóval végül bizonytalan voltam, és próbáltam venni parkoló jegyet, de nem sikerült. Beírtam a rendszámot, leokéztam, bedobtam a pénzt, és megint leokéztam(ahogy az automata is írta), de aztán a jegy helyett csak kidobta az összes pénzt. Esett az eső, szóval marhára nem volt kedvem elsétálni az utca másik végére a következő automatához, így végül hagytam a jegyvásárlást.


Mielőtt bárki kötekedni kezdene:

Elismerem, hogy hibáztam, és kifizettem a bírságot. De érdekelne, hogy valaki közületek járt-e már így esetleg, illetve hogy a törvény szerint egy ilyen odahajított tábla elegendő a fizetős parkoló jelölésére? Mert amikor a KRESZ órákon ültem, nekem senki nem mondta, hogy oda kéne figyelnem az ilyen kocsiból nézve apró betűs táblákra...


Előre is köszönöm az értelmes válaszokat és bocsi a szóhasználatért, de piszkosul felhúzott ez a dolog! :)



2020. jan. 28. 20:42
 1/6 anonim ***** válasza:

A KRESZ-nek nincs köze a parkoló automatákhoz.

Egyébként, mielőtt büntit adnak, megnézik hogy az automata működik-e. Ha több automata is van, akkor már le is védték magukat. Sajna, ez ilyen.

2020. jan. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Hát az az automata, ami a legközelebb volt, egyértelműen nem működött. És hogy nézik meg? Minden jegy nélkül parkoló kocsinál bedobják a 150 forintot, hogy ad-e jegyet? Nem hiszem. Egyébként a "cég" saját oldalán a gyakran ismételt kérdéseknél ezt találtam:


"Elmentem jegyet váltani. Miért büntettek meg ez idő alatt? Nincs türelmi idő?

Az első jegy megváltására nincs, ekkor a leparkoláskor haladéktalanul meg kell váltani a jegyet, mert ha az ellenőr a gépkocsihoz ér, azonnal meg kell kezdenie az ellenőrzést.

A megváltott parkolójegy lejárta után egy óránál rövidebb időre történő díjfizetés esetén 5 perc, egy órára vagy annál hosszabb időre történő díjfizetés esetén 15 perc türelmi idő áll rendelkezésére ahhoz, hogy elhagyja a parkolóhelyet, vagy megváltsa következő parkolójegyét."


Ezek szerint akkor, ha nem sz@rom le(már bocsánat), és elmegyek a másik automatához, akkor is ott fogadott volna a csekk. Akkor mivel vagyok előrébb? Merthogy nem hiszem, hogy a parkolóőr járőrözött volna esőben(azért a magyar munkamorál nem olyan jó), szóval tuti, hogy figyelt valahonnan, és azt várta, hogy elmenjek a kocsitól.

2020. jan. 28. 21:17
 3/6 anonim ***** válasza:

A legközelebbi sarkon van zóna kezdete tábla:

[link] ,21.6215352,3a,15.3y,113.07h,87.7t/data=!3m6!1e1!3m4!1siztpQ07WC7k0Qewat_h5zA!2e0!7i13312!8i6656


Ha ott van, akkor elvileg a zóna többi határán is kell lennie, úgyhogy törvényileg magadra vethetsz... persze könnyű az ilyet benézni, de attól még szabályos. Én előírnám, hogy jelölje mondjuk zöld színű csík a járda szélén, ha fizetni kell a parkolásért, a mozgássérült parkolóhelyet pedig fessék teljes terjedelmében kékre, de sajnos nem én hozom a rendeleteket.


Eső után köpönyeg, de mobilparkolással GPS-alapon belőheted, hogy fizetős-e a terület, és még az automatáig sem kell elmenned. Én a simple-t használom, és meg vagyok elégedve vele (nem reklám, tényleg): [link]

2020. jan. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Jogos. Tényleg volt egy tábla 250 méterre a parkolótól... -_- Na mindegy, köszi szépen a választ! Én személy szerint mondjuk a készpénzes fizetés híve vagyok, de azt az appot majd megnézem. :)
2020. jan. 28. 21:37
 5/6 anonim ***** válasza:
Az analóg megoldás ide vezet amibe most belefutottál. Applikációból kell parkolni, biztosra lehet vele menni, nem ázol meg és még aprópénz sem kell hozzá (ami véletlenül mindig akkor nincs amikor szükség lenne rá).
2020. jan. 29. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Apró mindig van, mert a kocsi hamutálját erre használjuk. 😂
2020. jan. 29. 08:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!