Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hogy fizessek az autópályáért,...

Hogy fizessek az autópályáért, ha véletlenül keveredek fel rá?

Figyelt kérdés
Kinevetni nem ér ha hülye kérdés. Vezetni tudok, de 15 éve nem mentem 30 km- nél messzebb. Tervezek nagyobb túrákat csak úgy ötletszerűen az országban, nem fogom megtervezni, nem nézek térképet. Szóval előfordulhat, h véletlenül hajtok fel egy autópályára? Vagy ezeket ki lehet kerülni? Ha nem, akkor megbüntetnek? Az értelmes válaszokat köszönöm, a hülyeség nem érdekel.

2020. febr. 1. 07:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem vezetel, jogsim simn, de én úgy tudom, hogy az adott autópálya irányba tartó út, kitérő, felhajtó legelején is van már a pályára figyelmeztető tábla. Egyszerűen nem arra mész, nem térsz le az autópálya irányába.
2020. febr. 1. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
*Nem vezetek
2020. febr. 1. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
33%
Ha véletlenül felhajtasz egy autópályára, akkor véletlenül képes vagy stop táblán is áthajtani megállás nélkül. Szúval nem a fizetésen kell gondolkozni, hanem a jogosítvány leadásán. Minden felhajtó 2-3 előjelző táblával van ellátva. Aki ezt benézi az egyszerűen nem való az utakra.
2020. febr. 1. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha véletlenül fizetős útra hajtasz, akkor 1 órán belül vehetsz matricát.
2020. febr. 1. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
#3. Nem tudtam, h vannak ilyen előjelző táblák, köszönöm. Mint mondtam, autót, motort is tudok vezetni, csak az én időmben még autópályák se nagyon voltak, és nem ismerem M.ország autós térképét.
2020. febr. 1. 09:03
 6/9 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

Ha mégis felhajtanál, akkor a szabályozás szövege szerint a felhajtástól valójában az első ellenőrző ponttól számított 1 órán belül még megveheted az adott autópálya használatára jogostó matricát. Ez megteheted egy útbaeső benzinkúton is (nem csak az autópálya mellettiekben), vagy akár mobilról is, amire több alkalmazás is van, de akár böngészőből is megteheted.

Vagy ha úgyis tervezed a túrá(ka)t, akkor akár előre is megvehetsz egy 1 hónapos matricát.

2020. febr. 1. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Online tudsz venni matricát. Vagy bármelyik nagyobb benzinkúton.

Az interneten meg tudod nėzni melyik szakaszok fizetősek ,az autópálya kėk kis tábláját meg gondolom ismered. Ki is szokták tenni elė piros kiegėsszítőtáblára hogy vinetta. Na az fizetős.

Ha feltėvedtėl mėgis csak valahogy se panikolj. Az első pályakútra állj ki venni D1 et.

De szerintem az a legegyszerűbb hogy eleve veszel egy D1 es 10napos matricat.

2020. febr. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Tőlem mindenki zöldet kapott.
2020. febr. 1. 13:18
 9/9 anonim ***** válasza:

"Nem tudtam, h vannak ilyen előjelző táblák, köszönöm"


Azt a leborult...


Komolyan, mindenki érdekében, ne vezess!

2020. febr. 2. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!