Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Volt mar valaki hasonlo...

Volt mar valaki hasonlo helyzetben, hogy hatrafele parkolásnal tevesztette a jobb és bal oldalt?

Figyelt kérdés

Autovezetest tanulok, 60 oran mar tul vagyok, sajnos az elso vizsga nem lett meg, mondjuk nem emiatt, de az most lenyegtelen. Az oktatoi autón nem volt gond a hatrafele parkolással, minden sikeresen ment. Viszont most tobb hetet ki kell hagynom, es apukammal gyakorolgattuk a parkolast, es egy csomo kerdes felmerult, amire az oktato nyilvan nem hivta fel a figyelmem. Pl ha hatrafele pakolok az meg megvan h eloszor melyik iranyba forgatom a kormányt, viszont azt nem tudom h hanyszor, meg h pontosan mennyit is kell korrigalni. Gyakorlati orakon az oktatom mindog belenyult a kormanyba de azt sose magyarazta el h mit miert, igy sajnos ezt en se tanultam meg es rutinbol csinalom a hulyeseget. :D


Elore is koszi az epito jellegu hozzaszolasokat. Hathat van mas is ilyen helyzetben, hogy hatra parkolasnal nem igaxan erzi merre mozdul az auto.


25/F



#jogosítvány #KRESZ #Budapest #parkolás #vizsga #forgalmi #autóvezetés #Hátra patkolás #Rückwaerts #Jobb-bal oldal tévesztése
2020. febr. 4. 12:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia! Párhuzamos hátra, vagy merőleges hátra?
2020. febr. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A jobb és bal oldal az merőleges előre parkolásnál fontos, hogy melyik oldalon vagy. Pl merőleges balra előre parkolásnál jobbról indulsz, merőleges jobbra előre parkolásnál meg balról.
2020. febr. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Jogos, merőlegesen hátra. Párhuzamos az simán megy. Sajnos Pesten eleg maceras az oktato valtas, sok idobe telik, es nem szeretnem h lejarjon a kreszem idokozben. Ugyanakkor ugy erzem h nem igazan lat el hasznos tanacsokkal, es most kezdek rajonni, hogy van pat rossz beidegzodesem.
2020. febr. 4. 12:41
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Merőleges parkolásnál kb. 2 autóval menj előre a parkolóhelytől számítva. Aztán lassan kezdj el tolatni és amikor a parkolóhely melletti autó hozzád közelebb eső széléhez ér a te autód hátulja, akkor kezdd el forgatni a kormányt. Fontos, hogy lassan menj, de közben ne állj meg, hiszen akkor teljesen más ívre fog kerülni az autó.
2020. febr. 4. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az a véleményem, hogy az autóvezetést nem lehet úgy megtanulni, mint egy receptet. (pl. x-szer forgatom jobbra a kormányt, majd megyek 3 métert és y-szor forgatom a kormányt balra)

A tükröket kell nézni, látod hogy hogyan mozdul az autó, látod, hogy merre kéne korrigálni.

Ha nem megy, akkor gyakorolni kell. Sokat.

2020. febr. 4. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%
Engem is úgy tanítottak, hogy kettőt erre, hármat arra, de hogy miért? Ennek 12 éve, azóta se vezettem, most autóba kellene ülnöm, de totál para vagyok már a gondolattól is.
2020. febr. 8. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!