Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Forgalmi vizsga?

Forgalmi vizsga?

Figyelt kérdés
Hányszor lehet korrigálni a parkolást pl? Úgy tudtam 3x, viszont néztem a forgalmi vizsga minősítő lapon a 8. pontot azon meg instant bukó a 3. próba..

2020. febr. 4. 19:50
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
2-szer lehet.
2020. febr. 4. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%
Én úgy tudom 2x...a 3 gondolom úgy jön ki hogy maga a beallas 1nek számít amit 2x korrigálhatsz
2020. febr. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2020. febr. 4. 20:17
 4/10 anonim ***** válasza:
87%

A parkolás olyan helyzet, amit sok rutinnal fogsz megtanulni rendesen.


Második korrigálással már hibavonal jár hivatalosan. 3-4 korrigálásnál után valószínúleg megköszöni a biztos ,és vége a vizsgának. Nem hallottam még ismeretségi körből olyat, hogy ezen bukott volna.


Nekem is problémáim voltak, mert belenyúlt az oktató, de nem magyarázta el megfelelően.


Vizsgán azt csináltam, hogy határozottan mozogtam, amikor láttam hogy belemennék a másik autóba, akkor egyet korrigáltam (fék, ellentétes irány előre/hátra egyenesen, aztán újra). Ezután beálltam, ahogy sikerült.

Nincs meg a megfelelő távolság/szög, leszarom, egy hibavonal. Köszönöm , mehetünk tovább.

2020. febr. 4. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
89%

2-szer lehet javítani; ha csak a 2. javításra sikerül, akkor 1 hibavonalat kell adni.


„S̲i̲k̲e̲r̲t̲e̲l̲e̲n̲ ̲a̲ ̲f̲o̲r̲g̲a̲l̲m̲i̲ ̲v̲i̲z̲s̲g̲a̲,̲ ̲h̲a̲

a) a̲ ̲v̲i̲z̲s̲g̲á̲z̲ó̲ ̲a̲z̲ ̲a̲l̲á̲b̲b̲i̲ ̲h̲i̲b̲á̲k̲ ̲v̲a̲l̲a̲m̲e̲l̲y̲i̲k̲é̲t̲ ̲e̲l̲k̲ö̲v̲e̲t̲i̲

• közlekedési szabályt sért,

• a KRESZ szerinti ellenőrzést nem képes elvégezni,

• veszélyhelyzetet teremt, vagy balesetet okoz,

• a̲ ̲m̲e̲g̲h̲a̲t̲á̲r̲o̲z̲o̲t̲t̲ ̲f̲e̲l̲a̲d̲a̲t̲o̲t̲ ̲m̲á̲s̲o̲d̲i̲k̲ ̲j̲a̲v̲í̲t̲á̲s̲ ̲u̲t̲á̲n̲ ̲s̲e̲m̲ ̲k̲é̲p̲e̲s̲ ̲a̲ ̲m̲e̲g̲f̲e̲l̲e̲l̲ő̲ ̲m̲ó̲d̲o̲n̲ ̲v̲é̲g̲r̲e̲h̲a̲j̲t̲a̲n̲i̲,

• az üzemi fék hatásosságának ellenőrzését elmulasztja,

• az …”

↑ NEMZETI KÖZLEKEDÉSI HATÓSÁG

↑ TANTERVI ÉS VIZSGAKÖVETELMÉNYEK

↑ A „B” kategóriás járművezető-képző tanfolyamok számára

↑ 28. oldal

[link]


Ebben a dokumentumban minden részletesen le van írva, a gyakorlati vizsgáról is; a vizsga és a vezetés időtartama; melyik manőverezési faladatból mennyit kell végrehajtani; mik a követelmények; miért jár hibavonal – és legfeljebb hány hibavonal lehet sikeres vizsgához -, mi jelent bukást; ábrák is vannak.

A forgalmi vezetésről tudnivalók a 27. oldal tetején kezdődnek; a cím: „2.) Forgalmi vezetés – B-VF”.

2020. febr. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én először így buktam meg, második korrigálás után sem álltam pont középen, ezért harmadszorra is javítottam, akkor jó lett, de mondta a vizsgabiztos, hogy sikertelen a vizsga. Jobbra hátra merőleges parkolás volt. Második vizsgán valahogy átmentem, pedig ott párhuzamos parkolás volt. Mondjuk parkolni még így lassan 3 év és 50 ezer km után se tudok xd csak előre merőlegesen.
2020. febr. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én is parkoláson buktam meg (jobbra előre merőleges). Nem jól választottam meg a helyet, ennyi elég is volt hogy ne tudjak beállni.
2020. febr. 5. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
2 óra és kezdődik a vizsgám😂🤞
2020. febr. 5. 07:57
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Hülyeség ez is, a való életben senki nem korrigál egy 10 centis ferdeséget... És nem is érdekel senkit, amíg a másik autót nem korlátozod. Sok minden másra is igaz ez a vizsga esetében, na mindegy :D
2020. febr. 5. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
A való életben nem hogy 10cm-t nem korrigál az ember, ha nem jó helyet választ ki, akkor elmegy és néz másikat. Arról nem is beszélve, hogy a való életben alatt se határozza meg senki se, hogy az 5 parkolási típus közül melyiket kell alkalmazod. Beállsz úgy, ahogy tudsz, oda ahová akarsz aztán ennyi...
2020. febr. 5. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!