Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Tilosban parkoltam, kaptam...

Tilosban parkoltam, kaptam egy büntetőcédulának kinéző papírt, összeg nélkül. Mit kellene tennem?

Figyelt kérdés

Józsefvárosban, a Práter utcánál megállni tilos tábla alatt parkoltam le. Hibáztam, elismerem, és jogos is (lenne) a büntetés. Ami furcsa ezzel kapcsolatban, hogy nem klasszikus mikuláscsomagot kaptam, hanem egy darab hosszúkás papírt, mely két hasábból tevődik össze: a baloldaliból, amin szerepel a dátum, a helyszín, megszegett KRESZ cikkely, a rendszámom és az intézkedő aláírása.

A szabálysértés kódja és a bírság összege rublikák üresek.

A jobb oldali hasábaon "Tájékoztató - Közvetlen szabálysértési feljelentésről" rész van, ami egyáltalán nincs kitöltve.

Csekk nem volt mellékelve.


Megtalálható még rajta az közterület felügyelet elérhetősége, úgyhogy feltételezem ők hagyták hátra számomra a papírt.


Ti tapasztaltatok ilyet?

Van ezzel teendőm?

Több elmélet is átfutott az agyamon: esetleg ez csak egy figyelmeztetés? (22:25 állították ki a papírt, én 22:00 és 22:30 között parkoltam ott, ahol nem szabadott volna)

A másik elképzelésem, ami picit paranoid, hogy esetleg egy lelkes ottlakó osztogat ilyen papírokat a tilosban parkolóknak a hatóság távollétében?


A hibámat természetesen elismerem, és ha lenne összeg és csekk/bankszámla, illetve valami hivatkozási szám (büntetés azonosítója), akkor kérdés nélkül fizetném be az összeget. De jelen pillanatban még azt sem tudom megtenni.


Válaszaitokat előre is köszönöm!



2020. febr. 8. 06:56
 1/6 anonim ***** válasza:
31%
Hívd fel őket és megmondják, de nyilván feljelentettek.
2020. febr. 8. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
31%
Az ilyet bizony jobb tisztázni a megadott elérhetőségen.
2020. febr. 8. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
72%

Nem mikuláscsomag, mert nem a parkolás megfizetésével van gond, hanem a tilosban parkolással.

Kozterulet felügyelet hagyta, csekk még nincs. Lesz majd az is természetesen. Pár hét múlva kapsz levelet, ott lehet reszletezni, hogy hogyan is volt ez a megállás, aztán majd megállapítják, hogy mennyit kell fizetned.

2020. febr. 8. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én december elején kaptam egy ilyet, azóta sem történt semmi...
2020. febr. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én is kaptam már ilyet. Aztán semmi nem jött. Jó esetben csak egy figyelmeztetés, hogy tiltott helyen parkoltál.
2020. febr. 21. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Tegnap (5 hónap elteltélvel) kaptam egy levelet a kerületi rendőrkapitányságtól.

Írásban vallomást kell tennem, aztán majd kiderül mi lesz, valószínűleg bírság.

[amivel, mint írtam, természetesen semmi probléma nincs, én hibáztam, maximálisan vállalom a dolog következményét, csak az zavart, hogy nem tudtam mi fog történni]

Tanulság: ne parkoljon tilosban az ember.

2020. júl. 10. 11:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!