Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mi van akkor ha nem tudok...

Mi van akkor ha nem tudok félreállni?

Figyelt kérdés
Egy hónappal ezelőtt történt, hogy hazafelé vezettem és rosszul voltam. Más miatt, nincs utazási betegségem. Abban a másodpercben ahogy hazaértem és bejártam az udvarunkba, majdnem odahánytam az autómba. Azt hittem hogy még az ajtót sincs időm kinyitni, de végül nem jött semmi. Utána hánytam kétszer is. Itt ilyen szempontból szerencsés voltam hogy pont hazaértem, de mi van ha ez vezetés közben történik és olyan helyen vagyok ahol nem tudok félreállni ? Ilyenkor a vezetésre sem tudok úgy figyelni, múltkor is a házunk előtt 2 utcával már nagyon rosszul voltam és nem érdekelt nagyon semmi, csak érjek már haza. Ti voltatok már hasonló helyzetben ? Az "akkor ne vezess" válaszok és társai nem érdekelnek, mert ez nyilván nem mindennapos és elég kicsi az esélye hogy pont vezetés közben, de bárkivel előfordulhat.

2020. febr. 10. 05:52
 1/9 anonim ***** válasza:
72%

Hát, pedig nálad ezek szerint nem is olyan kicsi az esélye. Tényleg jobb lenne, ha nem vezetnél amíg nem vizsgáltatod ki magad.

Egyébként meg megállsz ott ahol vagy, és bekapcsolod a vészvillogót.

2020. febr. 10. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Kár lepontozni az elsőt.

Teljesen jót írt.

Ha rosszul vagy, a lehető leggyorsabban félre kell állni. Olyan nagyon ritka, hogy 1 km-en belül nincs egy bekötőút, keresztutca, földút, leállósáv stb.

Nekem is szoktak rosszulléteim lenni szorongás miatt, nincs köze a vezetéshez.

2020. febr. 10. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt ilyen, szerencsére annyira komoly nem volt vagyis nem komoly a szorongásom és csak bizonyos "ember" fajtáktól rettegek, és ha hozzám szólnak "hé főnök" na akkor kap el a rohamnak nem nevezhető hányinger -izzadság kombó, na ilyenkor --nem kanyarba megállsz és vészvillogózol majd ..róka..
2020. febr. 10. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Mérlegelni kell a helyzetet. Egy közepes ívű, nem teljesen belátható terepen vezetett, de gyors kanyarban biztosan rosszabb ötlet megállni, mint félig-meddig dekoncentráltan elvezetni még párszáz métert. Ugyanígy ködben is garantálom, hogy jobb összerókàznod magad, mint megkínálni magadat hátulról egy magát röntgenszeműnek gondoló lengyel kamionossal. De ha tiszta az idő és jól észlelhető helyen meg tudsz állni, akkor is az első dolog az legyen, hogy amennyire csak bírsz tavolodj el a forgalmi sávban hagyott autótól, mert sajnos sok a figyelmetlen , csetelő-telefonáló-hátra fordulva beszélgető sofőr.
2020. febr. 10. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
67%

Pedig én is azt mondom hogy nem kellene vezetned.

" ez nyilván nem mindennapos".

Mert egy halálos baleset se minden napos.

Még ha lepontozol is, másoknak az életével nem kellene játszanod.

2020. febr. 10. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem egyszer a barátnőm kezdődő pánikrohama miatt kellett félrehúzódnom kocsival. Ha nincs mellékutca vagy ilyesmi, és nagyon nem tudsz már a vezetésre koncentrálni tovább, akkor csak simán vészindex és félrehúzódás, ahol épp vagy. Ha autópálya, akkor ott. Inkább büntessenek meg, minthogy balesetet szenvedj. Esetleg lehet csak simán lassítani picit, vészindex, és haladni tempomattal (sávtartó automatika is segíthet ilyenkor), ha van olyanod. Legyen zacsi a kocsiban könnyen elérhető helyen.
2020. febr. 10. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
70%

1. Mi az, hogy nem mindennapos? Nekem például még soha nem volt hirtelen rosszullétem, de nálad, mint írtad, többször is előfordult. Nyilván, betegen eleve nem vezetünk, ennek alapnak kellene lennie, de ha nálad viszonylag gyakran előfordul alapból is a rosszullét, akkor tényleg el kellene gondolkodnod, hogy ne vezessél.


2. Ha nem előbbiről van szó, akkor ha mégis előfordul, vészvillogó ki, és amint tudsz, félreállsz. Ilyenkor nem azt kell nézned, hogy szabályos-e amit csinálsz, hanem hogy biztonságos-e, tehát nem hirtelen fékezel be, olyan helyre állsz, ahol ki tudnak kerülni, stb., stb. Azért ritka, hogy 500 m-en belül ne lenne ilyen, autópályán eleve ott a leállósáv (ez indokolt eset!), ahol nincs, ott időnként vészhívó helyeken van egy-egy rövid szakasz, orszagúton általában az árok mellé félre tudsz állni, úgy hogy csak félig lógsz az útra, városban van egy rakás olyan hely, ahová parkolni nem szabad, de vészhelyzetben megteszi.

2020. febr. 10. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Ez előtt 6 éve hánytam utoljára, és nem írtam hogy többször is előfordult. Nekem sem volt soha hirtelen, ez akkor kezdődött amikor elindultam a benzinkútról és fokozatosan lett rosszabb. Valahogy haza kellett jönnöm, nem aludhattam ott a benzinkúton. Szerintem itt az volt a gond hogy túl sokmindent bevállaltam aznapra, nagyon fárasztó volt az a napom, azóta figyelek rá és nem megyek ilyen sok helyre egy nap.
2020. febr. 10. 10:52
 9/9 anonim ***** válasza:
93%

még az Alpok szerpentinjein is van annyi hely hogy meg lehet állni egy gyors róka erejéig.

Ha nagyonnagy a baj állj meg ott ahol vagy lehúzódva az út szélére - vészvillogó. Inkább tartsd fel a buszt mintsem eszméleted vesztve - és mondjuk a gázt lepadlózva rongyolj bele a forgalomba.

Legyen az ajtózsebben egy nagyobb zacskó, reklámszatyor ami nem lyukas!!! és a kocsiban ülve is bele tudsz hányi ha esetleg annyira elgyengülnél hogy még kiszálni sem tudnál.

Ha látják a közlekedés résztvevői hogy gond van biztos lesz 1-2 aki még segít is.

Aki meg qrvaanyázik az akkor is azt teszi ha a pirosnál állsz meg szabályosan, azokat le kelll sz.ni.

2020. febr. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!