Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Szerintetek az mennyire gáz,...

Szerintetek az mennyire gáz, hogy nem szeretnék jogosítványt szerezni?

Figyelt kérdés
Egy 29 éves fickó vagyok, egyébként el tudok vezetni egy kocsit, sőt van jogsim traktorra, meg kocsit is vezettem már párszor, persze nem forgalomban. Régen letehettem már volna, csak tartok a balesetektől mert rengeteg van! Szinte minden napra jut egy, a minap is láttam egyet, ahol egy idióta majdnem kinyírt két ártatlant. Szerintem manapság már nagyon meg kell gondolni, főleg hogy egyre többen telefonoznak, sokan még gyalog sem tudnak közlekedni, egyszerűen mindenki csak magára figyel! Viszont kezdem már cikinek érezni, de igazából nem is tudnám nagyon kihasználni csak ha kérdezik, mondom hogy nincs és néznek furcsán.

2020. febr. 13. 16:26
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
57%
Nekem sincs, nincs rá szükségem, városban lakom. Ha nincs rá szükséged, akkor nem kell. De ha kéne, csak szorongsz vagy ilyesmi, akkor próbáld túltenni magad rajta és kérj szaksegítséget.
2020. febr. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Nem szorongok, meg semmi ilyesmi nincs csak túl sok baleset van! Nincs olyan nap lassan, hogy az ember ha bekapcsolja a tv-t ne halljon egyről. Akárhogy is nézzük a tömegközlekedés, itt elsősorban a vonatra gondolok még mindig biztonságosabb. Persze itt van a másik oldal is, hogy egyszerűen egy férfinak illik jogosítvánnyal rendelkeznie, főleg ha majd család lesz ilyesmik. Igazából ha nem kellene letennem, mert be tudnék járni a munkahelyemre, közel van a bolt, a kórház, itt van minden a "centrumban" akkor minek csak azért, hogy legyen egy rizikófaktorom.
2020. febr. 13. 16:42
 3/18 anonim ***** válasza:
67%

Tele van az élet rizikófaktorokkal. Csomóan halnak meg rákban, kardiovaszkuláris betegségek következtében, öngyilkosságban. Statisztikailag. Ugyanakkor egyéni szinten lehet ezeknek a valószínűségét csökkenteni. Sportolj, étkezz egészségesen, képezd magad, szocializálódj. Puff, máris minimálisra csökkentetted ezek valószínűségét. Pedig a statisztika ugyanannyi.


Ugyanez igaz a személygépjárműs baleseteknél. Ne lépd át a sebességkorlátot, ne mobilozz, figyeld a táblákat, add meg a többiek elsőbbségét. Puff, máris minimalizáltad a baleset esélyét.


Ha nincs rá szükséged, akkor minek jogsi? Viszont ha szükséged van rá, az mentartson vissza, hogy "veszélyes".


Szerintem torzult a nézőpontod.


"Nincs olyan nap lassan, hogy az ember ha bekapcsolja a tv-t ne halljon egyről."

Ez nem jelent semmit. Kevésbé lenne izgalmas, ha arról tudósítanának, hogy 55 évesen meghalt Kiss Tibor szívinfarktusban a saját otthonában. Pedig hidd el, az is gyakori (persze nem mindig Kiss Tibor a halott). És egy csomó ilyen van. Azért látod torz módon, mert csak a TV-t nézed, ott meg valamiért az ilyen hírek a gyakoriak.

2020. febr. 13. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Te meg azt hidd el, hogy nem ismersz engem! Nem is értem miért kezdtél személyeskedésbe átmenni! Hidd el sportolok, egészségesen étkezem, és nem nézem minden nap a Tv-t, csak a példa érezhetősége miatt hoztam fel.


Hiába elmondani könnyű ezeket, de ha én betartanám akkor is egy csomó olyan ember van, aki tesz rá magasról! Ez itt a baj talán, hogy nem bízom az emberekben. Azt írod ez nem jelent semmit, már hogyne jelentene! :) Ez jelenti a legtöbbet, hiszen most itt szó sem volt a betegségekről, hanem a közúti balesetekről szólt a kérdés. Lényegtelen még meggondolom, hogy egyáltalán kell-e nekem a jogosítvány. Egyenlőre nem, aztán majd kiderül mi lesz.

2020. febr. 13. 17:16
 5/18 anonim ***** válasza:
51%
Ne haragudj, félreértettél. Abszolút nem személyeskedni akartam, bocsánat, ha így jött át. Csak rá akartam világítani egy példával, hogy az élet en bloc veszélyes, de egyéni szinten tudod picit befolyásolni a dolgokat, csökkenteni tudod a kockázatot. Nem arra utaltam, hogy nem sportolsz, ezt teljesen félreértetted. Arra utaltam, hogy az autóbaleset nagyon hasonló az általam leírt halálos kimenetelű dolgokhoz abban, hogy lehet csökkenteni az esélyét tudatosan, nem 0-ra, de közel 0-ra.
2020. febr. 13. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Vélhetően félreértettelek, én kérek akkor elnézést. Igen, ebben is van ráció. Nem egyszerű dolog, bár egyszerűnek tűnik. Végül is szeretném elkerülni a forró kását, hiszen manapság a közúti vezetés nem egy biztonságos vállalkozás. Ugyanakkor elég ciki lenne, ha a barátnőm vezetne helyettem.
2020. febr. 13. 17:53
 7/18 anonim ***** válasza:

Szerintem nem ciki.


Viszont az élet ilyen, veszélyes. Akármit csinálsz, az marad :) Minden egyénnek máshol van a tűréshatára, máshol húzza meg a vonalat, amivel semmi gond sincs. Van, aki többszáz méteres sziklafalakat mászik meg biztosítás nélkül, szárnyas ruhával ugrik le helyekről, illetve van olyan, aki egész felnőtt korát bezárkózva, mindentől félelemben. Van szerintem középen egy sáv, ahova legtöbben tartozunk, szerintem egyik véglet sem jó. Én nemcsak autót, de motort is vezetek, sőt bicajos futár voltam Budapesten, ugrottam már helikopterből tandemet, dugóhúzóztam vitorlázógéppel, kipróbáltam a búvárkodást, elstoppoltam Bergenig, kiültem egy 800 méter magas sziklanyelv legszélére (Trolltunga), terepbicajoztam, falat másztam szabadban, stb. Az én értelmezésemben ezek mind-mind vállalható kockázatú (józan ész segítségével), de az életet sokkal színesebbé tevő dolgok. Vannak biztos emberek, akiknek égnek állna a szőr a hátukon, ha ezekre gondolnának, szerintük ez már bőven túl veszélyes.

2020. febr. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
0%
így sajna nem lesz nőd
2020. febr. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Én dolgoztam már magasban, építkezéseken is ács melót. Veszélyes eszközökkel, tűkkel, vérrel találkoztam, sorolhatnám. Ezekben az esetekben szinte mindig én vagyok a felelős magamért. Tudom, ha odalépek az biztosan nem fog beszakadni, és így tovább. A vezetés viszont nem ilyen, mert én hiába tudom jól, ha a másik egy vadbarom.. én ettől félek igazából.
2020. febr. 13. 18:49
 10/18 anonim ***** válasza:
Két dolog a gáz mindössze. Egyrészt az, hogy azon aggódsz mit gondol a másik, az alap gáz, meg hogy azt hiszed bárki is foglalkozik vele, hogy van-e jogsid és ha nincs miért nincs.
2020. febr. 13. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!