Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Kereszteződésnél ugye a...

Kereszteződésnél ugye a kisebb ívben kanyarodónak van elsőbbsége?

Figyelt kérdés

Van egy kereszteződés, 2-2 sávos mind a 4 irányba. Mindig a szemben állóknak van zöld természetesen. Én állok a járdához közelebbi külső sávban, jobbra akarok kanyarodni, indexelek is.


Szemközt mind a külső, mind a belső sávból akarnak szintén (nekem) jobbra kanyarodni, ugyanarra amerre én.


Zöldre váltotta a lámpa. Elindulunk és egyszerre érünk a sávhoz és minden ilyen helyzetben ugyanott engem dudálnak le! És nem egy ember!


Én úgy tudom, hogy egyenrangú, de lámpás kereszteződésnél a kisebb ívben kanyarodónak van elsőbb sége! Máshol mindnhol betartják, de ott nem. Csak én nem értem?


(vác, mol benzinkút felől kanyarodok lepest fele.)


2020. febr. 15. 17:26
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
50%
Hat te eleg hulye vagy. Eleve az, hogy lampas meg egyenragu utik egymast. Es a kresz semmifele ivekrol nem ir sehol, a jobbra kanyarodonak van elsobbsege a balra kanyarodoval szemben, ennyi.
2020. febr. 15. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
50%

[link]

Ez az?

2020. febr. 15. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

2-es. Igen ez az. Aki innen kanyarodik ugyanabban az időben mint szemből, akkor nekem van elsőbbségem ugye?


egy másik kereszteződésre is gondolta, de az a váci úton va. Duna plázánál. 1-es. Hidd el, hogy így van. Aki kisebb ívben kanyarodik annak van elsőbbsége.

2020. febr. 15. 17:41
 4/17 A kérdező kommentje:

1-es. Nem jól fogalmaztam.. Egyenrangúnál épp ezaz, hogy nincs lámpa. Különben a lámpa irányítana.. Igaz. DE! Most a lámpásra gondolok!


annak aki 1 sávon belül maradva kanyarodik jobbra az a kisebb ívben kanyarodó. Akinek iszon át kell mennie a szembesáon az a nagyobb ívben kanyarodó.

Csak képzeld el.


állsz a kereszteződésnél. Ha jobbra ordulsz akkor kisebb ívben mész, ha balra, akkor át kell menned a túloldalra, tehát nagyobb ívben.

2020. febr. 15. 17:43
 5/17 anonim ***** válasza:
0%

Hát ez egy elég szerencsétlen kereszteződés. Mert ezt így lehet külön kereszteződésnek venni (mivel neked nincs lámpád) és akkor már neki van elsőbbsége.


De egyébként alapesetben, szemből érkezők között a jobbra kanyarodónak van elsőbbsége a balra kanyarodóval szemben.

2020. febr. 15. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Ott az elsobbsegadas kotelezo tabla vakeger. Az mar nem a lampas keresztezodes resze, hiszen ha az lenne, akkor ott is lenne lampa!!! Nem hiszem el, hogy ez valakinek nem evidens.
2020. febr. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez már nem kereszteződés hanem becsatlakozás, így elsőbbséget kell adnod mert gyakorlatilag ő már balról érkezik mire odaér....


Annak kereszteződés aki egyenesen megy a zöld lámpánál, neked nincs lámpád.

2020. febr. 15. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Ettol mar csak az a gazabb, hogy megvarod, mig zoldre valt a lampa, holott az a lampa nem is rad vonatkozik. Szerintem vissza kene adni a jogsidat nagyon surgosen.
2020. febr. 15. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
az elsőbbség adás tábla a főútra vonatkozik. :D Eszem megáll. Volt már ott egy koccanás és a rendőr aaz erről az utcáról jövőnek adott igazat, tehát a kisebb ívben kanyarodónak van elsőbbsége!
2020. febr. 15. 18:33
 10/17 A kérdező kommentje:
A képen látható piros autó is szeretne pest fele bekanyarodni. És én is, aki ezen az úton jön! De nekem van elsőbbségem, mert én kanyarodtam kisebb ívben.
2020. febr. 15. 18:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!