Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Miért van ez vajon?

Miért van ez vajon?

Figyelt kérdés

Vezetni tanulok 32 éves fejjel.

Kb. A 35. óránál járok, mert nincs még meg a kötelező km.

Kb. 3 órája tapasztalom, hogy nem mindíg megy a sebességváltás. Sokszor 3-as ba teszem 1-es helyett. Ezelőtt ment. Menet közben is megy, csak ha álló helyzetből indulok, akkor van ez a bibi. Nem tudom mi van velem. Fontos a jogsi, de a szüleim kocsija manuális váltós. Azt szeretném vezetni majd, mert egyelőre nincs pénzem sajátra.


2020. febr. 20. 09:10
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Olyan mint a dugás. Gyakorold sokat és belejössz.
2020. febr. 20. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy már javításra szorul a váltó, ha az 1-est nehezen veszi be, de mivel ezt már többször tapasztaltad, fordíts rá extra figyelmet, hogy bitosan 1-esben legyen: határozattabban mozgasd bal felé, mielőtt feltolod.
2020. febr. 20. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

Előfordul z ilyen, majd túllendülsz rajta...

Nekem szuper jól ment, aztán a 24. óra környékén jött az,hogy lefulladok,azt se tudtam melyik sebességbe vagyok melyikbe kellene tennem,meg most amúgy mit is csinálok?? stb stb úgy éreztem soha nem fogok tudni így vizsgára menni,mert eddig olyan jól most és erre nagyon vissza estem,de aztán helyre rázódtam ismét és 30 óra után hibátlan lett a vizsgám.

2020. febr. 20. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Nem csinálod azt, hogy megmozgatod a kart a mozgási tartomány határait definiálva? Mert erre pont van idő és lehetőség indulásnál. Ha csinálod, akkor ennek nem kéne előfordulni, ha nem csinálod, akkor vedd fel szokásnak.
2020. febr. 20. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Köszi a kommenteket.

3-as, hogy rázódtál helyre, meddig tartott. Stb.

Kiakadok ilyenkor, az oktató is mérges, teljesen jogosan.

Azt mondja automata váltóson kéne tanulni, de mint írtam otthon manuális van. Nincs pénzem másik kocsira, ráadásul megszoktam már a kuplungot... 35 óra után szerintem ez csak ilyen pillanatnyi kiégés lehet. Bízom benne, hogy elmúlik.

Nagyon fáradtan mentem ma vezetni, de figyelni fogok. Menet közben nincs baj. Simán váltogatok. Akkor a lefulladások is attól lehetnek, hogy pl. 3-asban indulok?!

De rájöttem, hogy ha minden megálláskor kiteszem üresbe, akkor túl nagy baj nem lehet.

Eddig nem ment a kanyarodás 2-es ben. Direkt mindig 1 est raktam a kanyarok előtt. Ez kb 2 óra után elmúlt. Mostmár kettesben kanyarodok.

Szóval más is volt/van így, hogy néha "rossz" fokozatba vált véletlenül?

Nyugtassatok meg!

Holnap este megyek megint, addigra ki kéne találni valamit.

2020. febr. 20. 09:56
 6/21 anonim ***** válasza:

3. as vagyok

kb 3-4 óra volt...amikor kezdődtek a hibák jól rástresszeltem a dologra és utána is úgy kezdtem neki,hogy tuti megint nem fog valami menni rendesen és már tök ideg voltam,így persze nem is ment. De aztán béke nyugalom amibe nagy segítség volt,hogy az oktatóm beszólogatás stb helyett biztatott és próbálta elpoénkodni,hogy ne legyek stresszes.

Kettesbe megfelelő kuplung gázzal simán el lehet indulni az autóval,de jót nagyon nem tesz neki....viszont az,hogy te hármasba akarsz indulni és lefullad az teljesen alap,hogy lefullad. Ne félj a váltótól,megfogod kilököd üresbe csutkára oldalra majd fel 1-es

2020. febr. 20. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Köszi! Akkor jól gondoltam, hogy üresbe tegyem ki. Én is így vagyok hogy ha valami nem megy, jön a stresszelés... stb.

Az oktatóm nagyon jó fej. De most fáradt volt ma. Kedden viccelődött, hogy mehet a 3 -as, mert úgy is azt rakok egyes helyett... Akkor nem is vettem föl. Ma nagyon idegesített ez. De akkor holnap kipróbálom, hogy kirakom üresbe aztán hadd szóljon az 1-es! Le fogok remélem szokni erről a hülyeségemről így mielőbb remélem.

A béke és nyugi megvolt ma is, kb. Az első 3 asban indulásig:)

2020. febr. 20. 10:26
 8/21 A kérdező kommentje:

Még egy kérdés. Lehet, hogy ostoba, nem baj...

Ha pl, 2-esből, vagy Rükvercből felfelé húzom a kart, mindegyik váltónál beugrik üresbe?

2020. febr. 20. 10:32
 9/21 anonim ***** válasza:

#8

Be kell ugrania, igen.


2-esből fel 3-asba pl. így is tanították nekem: nem kell végigkövetni az egész utat, két egymást követő felfelé mozdulattal lehet váltani.

2020. febr. 20. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Akkor ha jól értem, abbak az esetben ha a váltón az 5-ös alatt van a Rükverc, például, kiveszem R -ből, úgy, hogy felfelé húzom, majd, mivel ugye beugrik középre egy sima balra fel mozdulattal kapcsolható az 1-es fokozat, ugye?
2020. febr. 20. 11:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!