Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Buszsofőrnek érdemes inkább...

Buszsofőrnek érdemes inkább menni vagy kamionozni?

Figyelt kérdés

Igen, ismét én.


21 éves vagyok még pár hétig, és végeztem a ce jogsival gki-val, de nem találok helybe munkát mert " Betanítással cégünk nem foglalkozik" mondattal elutasítanak. Arra gondoltam, hogy akkor befejezem a D jogsit,rutin meg a forgalmi van vissza , kresz, bü az megvan. Azért van ez az ötlet, mert a Volán felvesz kezdőket, igaz a fizetés kevesebb, de legalább dolgozok és nem itt írogatok ki kérdéseket esténként.


100% pályakezdő vagyok, érettségi után csak segédmunkás voltam, tehát rendes állásom még nem volt, jogsikat csináltam.


2020. febr. 28. 00:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Én azt nem értem mi a kérdés, ha tudod hogy a kamionozás jobban fizet de nem találsz állást. 2 verzió van, vagy ekresgetsz tovább és találsz oylan céget ami felvesz kezdőket is - bár az is csoda, hogy válogatnak, elvileg iszonyat hiányszakba - vagy buszozol.
2020. febr. 28. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%

Attól függ mi a fontos számodra.


Ha csak az anyagiak, akkor kamion. Waberer's vesz fel kezdőket, de akkor 1 hónapig úton leszel.

2020. febr. 28. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Anyagiak, mindenkit az mozgat. De kamionosként szénné lennék büntetve, végén én fizetnék, hogy csinálhassam. Buszosként meg nem kell spanizni,cserébe a rakomány meg is verhet, mert miért ne? Elvégre 'lyogaik vannak. Tapasztalt sofőrhiány van, meg gondolj bele, tandemen vizsgázol, egy pici autón, mintha egy Ducato után lenne egy hosszabbacska utánfutó, és az a ce jogsi, kiröhögnek. Így csak a papírja van meg a nebulónak. De még targonca vizsgán is ez van, tegyél egymásra 2 raklapot, és dudálj irányváltásnál, elindulásnál és van targonca jogsid. De elméleten meg tanuld meg a pd motorok működését, mert az fontos, ja és a Wankel motort ( mondjuk az a legjobb rész az egészbe) :) .
2020. febr. 28. 07:33
 4/6 anonim válasza:

2-es vagyok.


Ismerem a dolgokat. :D Kamionos voltam, de már abbahagytam. Plusz ezen felül a faterom mai napig kamionozik, anyum unokatesója is kamionos, nagyapám ex kamionos, anyum unokatesójának apja ex kamionos, sógorom buszozik most, de ex kamionos :D


"De kamionosként szénné lennék büntetve, végén én fizetnék, hogy csinálhassam."


Az tény, hogy elég durva büntetési tételek vannak, ha hibázik valaki, de ha valaki jól dolgozik, akkor azért nincs szénné büntetve.


"Tapasztalt sofőrhiány van, meg gondolj bele, tandemen vizsgázol, egy pici autón, mintha egy Ducato után lenne egy hosszabbacska utánfutó, és az a ce jogsi, kiröhögnek."


Tudom. Én 2012-2013-ban jogsiztam. Egy sima 6 sebességes Mercin. A rutin tandemmel volt, a forgalom IFA póttal :D A GKI egy pofozós váltós F90-es MAN-nel volt.


Nekem szerencsém volt. El tudtam menni oda kamionozni ahol faterom dolgozott. Egyből önkihordóssal kezdtem. Ott spanizni nem kellett, ellenben vigyázni kellett, mert a fűrészpor/apríték súlypontja magasan volt. Belföldön, illetve a környező országokba jártam. Utána meg elmentem egy olyan céghez ahol angoltól kezdve spanyol-román-svéd között mindenfelé kellett járni. Mondjuk az 4 kéz volt. Faterommal mentünk el oda.


De én abbahagytam utána. Más területen dolgozok már saját vállalkozásomban. Egy darabig még dolgoztam beugróként kamionon, de már lejárt a GKI-m és a sofőrkártyám is. Nem újíttattam meg.

2020. febr. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
44%

Bizony azt jól tudod hogy eleinte nagyon sok lenne a büntetésed, mondhatni örök munkahelyed lenne. Sose telne a fizetni valód.

Nálunk is volt olyan kolléga , bár neki még volt is kisteherből gyakorlata és az elő hónapban 5000 eurós büntetést szedett össze. Azóta meg még jobban meghülyült a világ, nincs pardon, fizetni kell.

Sőt az olasz rendőr olyat csinál hogy amig kinem fizeted a sok száz eurót, addig bekisér egy zárt udvarra és kizavar auz autóból. AZt csinálsz amit akarsz mehetsz gyalogosan oda ahová akarsz.

Amikor a kollégám vissza ment a pénzzel hogy na akkor kifizeti, akkor mondták neki hogy az ám nem annyi, hanem a duplája mert a kamion "őrzésért " is fizetni kell. Szóval először ne menj kamionozni mert biztos hogy nagyon sokba fog kerülni.

2020. febr. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

utolso mik ezek a hulyesegek? Alapbol nem is veled tortent, csak hallottad / meseltek, ez olyan Columbo felesege szituacio... en is fizettem mar, volt hogy 1000 eurot, de nem hetente vagy havonta, altalaban az ilyenek 1x tortennek meg es utana mar jobban odafigyel az ember... ha meg vki szarik bele akkor az az o nyomora, ezzel nem lehet altalanositani, volt hogy a gyerek ugy jart hogy a cmrt amit kapott ki se toltotte, en mondtam neki hogy nem artana mert joparszaz euros birsag lesz ebbol, ha akkor megbuntettek volna legkozelebb biztos alairja, igy megy ez...


Amugy meg az almat a kortehez hasonlitod, teljesen mas eletstilus, a buszsofor amolyan 8 oras irodai melo a kamionozas meg nomad birkapasztor eletforma...

2020. febr. 28. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!